Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový vir - nevíte, co je to zač?

V úterý se k nám dostalo postupně asi pět počítačů luxusně zavirovaných:
Příznaky:
-nejde internet
-počítač nabíhá strašne pomalu do woken
-ve woknech někdy jede normálně někdy jako slimák
-icq padá na hubu, v nouzáku někdy jede
-ovládací panely, outlook express, vlastnosti sítě nejdou, zbytek spíš padá než jde
-pokud byl přítomen antivir avast tak nefunguje

Ani zaktualizovaný NOD / a strčení hdd do jiného pc/ nic nenašel. Nevíte někdo co je to zač a jak to DOBŘE odvirovat jinak než reinstalem /jen načisto - oprava přes instal.cd nešla/ ?

Taky jsem teď jeden takový měl. AVG v jiném PC našlo tuším newdot a nějaké další smetí v TEMPech a taky něco v System32, ale stejně to nepomohlo. Já to řešil reinstalací (aspoň si díky tomu zlegalizovali Windows a zvětšili RAM) a vytvořením účtu s právy User (+ samozřejmě další běžné zabezpečení).