Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze formátováním C: vymazat 2 stejné Win?

Bohužel se mi jednou při zapnutí PC ukázalo že systém Win byl poškozen a nebo nenalezen. Proto jsem nainstalovala Win XP Proffesional nový (bez formátování C:). Nyní se mi ukazuje při zapnutí PC,že si mám vybrat (mezi 2 stejnými XP Professional) který systém chci užívat, vždy odentruji ten první.
V Tento počítač mam opravdu dva Win. Nemám rozdělený disk, pouze mam C:. Když ho zformátuji vymaže se mi uplně vše včetně obou Win? (Po formátování samozřejmě se automaticky zpustí instalace Win nového)

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\C
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\C="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Ještě vím že při instalaci Win jsem změnila ( smazala backspacem slovo Windovs a napsala C) tu složku WINDOWS na " C " .

a napsala ... tu složku WINDOWS na " C "

to není dobrý nápad.
bohužel ta předvolená/dobrá(?) verze je opravdu v tomto adresáři:

[boot loader]
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\C

ale doufat, že všechny aplikace spoléhají na systémové proměnné..

C:\> set
SystemRoot=C:\C
windir=C:\C

..a nepůjdou do nesprávného adresáře \WINDOWS - to mi připadá odvážné.

můžeš nejdřív v souboru boot.ini zrušit ten výběr 2 systémů - buď odmazáním celého řádku 'multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect', anebo nastavením času výběru na nulu: 'timeout=0'.
když nastartuješ v pořádku, můžeš adresář vadných windows přejmenovat:

C:\WINDOWS -> C:\WINDOWS_old

a když ho na nic nebudeš potřebovat, můžeš "old" adresář časem smazat.

Takže jsem prostudovala návod, ale uplně ze všeho chytrá nejsem. Nevím co z toho všeho se přímo týká mě, co mam přesně udělat.

Klasické formátování C: tedy? a pak se spustí klasicka instalace Win? chápu to dobře
Nebo se musím nejdříve dostat do Biosu a pak teprve formátovat C:?

když nechceš používat systém ve svém adresáři \c, pak musíš instaloavt úplně znovu.

- zamysli se kde máš teď data. ty nemůžou zůstat na oddílu, který se bude formátovat.
takže nejdřív zachránit pryč z disku data.
- opiš si přesné názvy hw ze správce zařízení, budeš to potřebovat kvůli ovladačům.
- potom spustit instalaci systému: zadat mu formátování a vytvoření nového oddílu pro systém. xp stačí c: do 20gb.
- nainstalovat systém, servicepack 3, driver chipsetu, zbytek ovladačů.
- zformátuj si volné d:, přesměruj na něj adresář d:\dokumenty.
- doinstaluj aplikace.