Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam instaloavat C: nebo D: ?

Dobrý den. Mám v PC dva HDD disky: C a D. Na C mám nainstalovaný operační systém. Disk D mam pro ukládáví archívů s daty (obrázků, hry). Všechny hry i programy jsem dosud instaloval na disk C, což znamený, že když musím přeinstalova operační systém, musím pak všechny hry i programy co chci používat instalovat znovu. Můžu naistalovat hry a programy i na disk D? Po přeinstalování operačního systému se mi z disku D ty naistalované hry a programy neztratí, ale budou pak normálně fungovat? Nebo proč se doporučuje instalovat programy na disk, kde je operační systém. Děkuji.:-) (Co se vlastně děje při instalaci programu nebo hry? Jenom se rozbalí do požadované složky?)

Některé hry fungovat budou, jiné nikoliv. Při instalaci se kromě samotného kopírování souborů do adresáře hry ještě často kopírují soubory jinam (knihovny do systému, konfigurační soubory do sdílených uživatelských adresářů), provádějí se zápisy do registru a kdo ví co ještě.

Programy se neztratí, ale v drtivé většině nebudou fungovat (hlavně ty větší a složitější).

Přiznám se ale, že stále nechápu, co všichni máte s těmi neustálými reinstalacemi (i když ta naivní otázka týkající se instalace je asi velmi samopopisující). Od WinXP/2000 není vůbec důvod Windows reinstalovat, pokud uživatel není prase.

A co se děje při instalaci programu (zejména):
- kopírují se soubory
- přidávají se/mění se registry
- registrují se knihovny a ovládací prvky aplikace
- přidávají se služby
- dělá se záznam v databázi microsoft installeru (což je defacto zase větev registru)
- přidávají se a modifikují ikony (jak v profilu uživatele, tak v profilu "all users")

Reinstal lidi nejčastějí dělají proto, protože systém dodrbou tuněním a/nebo zavirováním.
Za celých 12 let, co jsem měl PC jsem přeinstalovával zhruba takto:
- jednou z důvodu zavirování (mojí blbostí, jak jinak, že)
- výměny disku
- aktualizace OS (Win 2000 -> Win Xp)
- systém Win 98 jsem přeinstalovával několikrát, šlo to dodrbat velmi snadno
- Win NT 4 (stejně jako 2000/XP/7) mohou vydržet spolu s životností železa.