Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Downgrade z Vista na XP

Zdravím, chci se zeptat, je možné nějakým způsobem, když mám OEM klíč Windows Vista Home Premium nainstalovat Windows XP verzi Home? Zavolat na Microsoft a požádat o downgrade, vím, že to jde u Vista Business ale tohle opravdu netuším, zda to jde. Instalační média OEM na to mám. Díky za rady.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

jde to jednoduše. vistu zformátuješ a zapomeneš na ni - tehdejší hw na ni obvykle spíš nestačil.
xp média sis musel objednat při nákupu, ne 4 roky po koupi. ale downgrade u nejnižších home verzí nešel, nemusí tě to trápit.
čili po formátu nainstaluješ xp..

Instalační média OEM na to mám.

..pokud to jsou xp média - a máš xp product key - pak směle do toho.

Myslím, že se tu bavíme o legálním software. Pokud se připustí nelegální, potom je celá tahle rozprava k ničemu. Prostě si stáhne CD, nejlépe Corporation a vesele se instaluje. Nějaký štítek pak nikoho nezajímá (ostatně - je na Vistu, ne na XP, tudíž nemá platnost). Když to má být legální - což všichni podporujeme, že? ::) - tak musí koupit Win7 a udělat downgrade. Klidně i ze staženého média...
Mimochodem - dobrovolné používání Vist (na libovolné sestavě) spíše svědčí o pokročilém masochismu.