Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SQL - neda sa pripojit k databaze...

Mam problem... :-) na mojom kompe (WinXP, SP2 US) mi bezi IIS server verzia 5.1 a PHP, ktory mi vykonava skripty. Chcem sa pripojit na databazovy server ale nedari sa. Stiahol som si subory "libmysql.dll" a "php_mysql.dll", ktore som nakopiroval do extensions adresara v PHP. V "php.ini" som zmenil riadok ";extension=php_mysql.dll" aby to nebolo ako poznamka: "extension=php_mysql.dll". Taktiez som zmenil aj cestu k extensions suborom: "extension_dir". Vsetko co sa dalo, som si urobil, no ked pustim skript, tak mi hlasi chybu: "Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server..." Preco??? ked to hodim na server, na ktorom bezi aj SQL server, vsetko je v poriadku... len u mna to nefunguje... Preco???

Stiahol som si PHP 5.1.4, SQL priamo v tom... server na SQL nepotrebujem... PHP som neinstaloval... naco... bezi mi IIS ktoremu staci "jeden" subor na to, aby spracoval PHP skripty... pomocou DLL v tom balicku PHP to musi ist, len neviem, ako je mozne, ze to nefunguje... Inak, vsetky udaje (host, databaza, heslo) su v poriadku...

Nerozumies mi... mne nebezi ani PHP, ani SQL server... mne bezi iba IIS (windows server)... ja sa nechcem napojit na sql v mojom kompe, ale na adresu "db1.host.sk". S tym, ze skript pustim u mna, ten sa pripoji na sql server na hoste a potom uz taham udaje, ktore potrebujem...

Uááááách - jsem blbej, že ti nerozumím... Ale že jsi nenapsal, že se snažíš připojit z localhostu k MySQL na vzdáleném serveru to nevadí... :-?:-p

Je možné (a velmi pravděpodobné!), že k databázi db1.host.sk se lze připojit pouze ze skriptu, běžícího na stejném serveru. To by ti přesně odpověděl administrátor, jak to maj nakonfigurovaný.