Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vliv tepla na UTP kabel

Zdravím, chtěl bych se prosím Vás zeptat, jestli se mohlo něco stát internetovému kabelu UTP, když jsem ho nechal týden na topícím radiátoru a teď se mi zdá, že blbne připojení k internetu. Předem děkuji za odpověď. Jakub

Milý pane, UTP kabel není jenom o pár kusem mědi vedoucích z místa A do místa B. Zvonkovým drátem to nenahradíš.
Mohlo se stát, že dlouhodobým zahříváním se natavila izolace a změnila se vzdálenost některých vodičů páru - a to by byl průšvih. Nevím sice z hlavy, jakou tepelnou odolnost má izolace UTP kabelu, ale moc vysoká není, takže se to docela klidně mohlo stát (a plést sem teplotu tavení mědi - ještě že to měl být vtip!)

Jo, to by se nejspíš roztavil i radiátor. :-D No net mi funguje, i když možná občas blbne, ale asi jsem paranoidní. Nevypadá, že by bylo nějaké viditelné fyzické poškození izolace kabelu, snad je to v pořádku. Už jsem poučený a budu ho držet od radiátoru dál, i když přípojku mám hned u radiátoru, ale zas tak moc ten radiátor netopí.