Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ReactOS 0.3.0 RC1

Vyšel nový build ReactOS 0.3.0 RC1, index.html

Pro ty kdo neví o co jde: jde o hodně :-) a teď vážně; jedná se o vývoj free jádra operačního systému, kterej má být "binárně" kompatibilní s jádry Win řady NT. Zjednodušeně řešeno něco jako free verze Win NT - pokud je to nepřesný vyjádření, tak mě opravte.

Pavel

Tak jsem tuhle verzi yzkoušel ve VMware, pořád stačí 32 MB RAM, instalace nezabere ani 5 minut. Prostředí je částečně "počeštěný" (lze zvolit v průběhu instalace), český fonty ale jsou "divný" a neexistuje česká klávesnice, takže nejde psát česky. Taky je to RC1, ...

Ale vidím před sebou dobu, kdy ReactOS a OpenOffice.org (pakliže v něm pojede) otevřou cestu k legálnímu použití PC pro "nenáročný použití" a kompletně free.

Vyzkoušejte, uvidíte.

Pavel

Takže OOo 2.0.2 sice jde do ReactOS nainstalovat (je třeba aspoň 128 MB RAM, jinak instalace zatuhne na rozbalování souborů), ale spustit jednotlivý aplikace nejdou, zobrazí se chyba "Missing vcl resource", zřejmě používá nějaký soubory co jsou normálně obsažený ve Win...

Pavel

Stahnul jsem si install cd iso, nabootuju, vyberu partition, naformatuju, probehne kopirovani instal. souboru a pak se vypise hlaska, ze setup nenasel bootloader a abych vlozil naformatovanou disketu do A:. Bohuzel mam notas bez disket. mechaniky. Resili jste neco podobnyho?

Teď mě napadá: a nechals ten freeloader na konci instalace (před prvním restartem) instalovat na hdd? Podle toho cos psal, že to chtělo A: bych řekl, žes vybral špatnou možnost. Takže jestli máš zájem, instaluj to znova a pozorně čti co ti instalace nabízí a až se zeptá kam instalovat ten freeloader, tak zvol na hdd a měl bys mít po starostech.

Pavel

Mozna jsem to popsal spatne - vybral jsem instalovat na prazdnou partition (E:), kterou jsem setupem nechal naformatovat, pak probiha kopirovani a hned na dalsi obrazovce nastane popisovanej problem, k samotny instalaci nedojde. Jeste to zkusim, dam vedet. Dik za zajem.

Tak jsem to zkusil na stolnim PC, podarilo se naistalovat (i na jinou partition), takze ted jen testovat a zkouset. Prvni dojem - je co zlepsovat. V kazdym pripade takovejm projektum moooooc fandim. Kdyby nekdo nasel nejaky odkazy v cestine, dejte vedet.