
ReactOS 0.3.0 RC1
Vyšel nový build ReactOS 0.3.0 RC1, index.html
Pro ty kdo neví o co jde: jde o hodně a teď vážně; jedná se o vývoj free jádra operačního systému, kterej má být "binárně" kompatibilní s jádry Win řady NT. Zjednodušeně řešeno něco jako free verze Win NT - pokud je to nepřesný vyjádření, tak mě opravte.
Pavel
Stahnul jsem si install cd iso, nabootuju, vyberu partition, naformatuju, probehne kopirovani instal. souboru a pak se vypise hlaska, ze setup nenasel bootloader a abych vlozil naformatovanou disketu do A:. Bohuzel mam notas bez disket. mechaniky. Resili jste neco podobnyho?
Ne, to se mi nestalo. Mrkni se k nim do FAQ nebo do fóra jestli mají.
Pavel
only english
, ja radeji czech support 
No, je to RC, takže možná nějaká chyba (nestabilita). Zkus to instalovat ještě jednou, trvá to jen pár minut.
Pavel
Zkousel jsem to 3x a vzdy se stejnym vysledkem. A jak by to melo dopadnout po uspesny instalaci? Objevi se vyber OS pri bootovani?
Teď mě napadá: a nechals ten freeloader na konci instalace (před prvním restartem) instalovat na hdd? Podle toho cos psal, že to chtělo A: bych řekl, žes vybral špatnou možnost. Takže jestli máš zájem, instaluj to znova a pozorně čti co ti instalace nabízí a až se zeptá kam instalovat ten freeloader, tak zvol na hdd a měl bys mít po starostech.
Pavel
Mozna jsem to popsal spatne - vybral jsem instalovat na prazdnou partition (E:), kterou jsem setupem nechal naformatovat, pak probiha kopirovani a hned na dalsi obrazovce nastane popisovanej problem, k samotny instalaci nedojde. Jeste to zkusim, dam vedet. Dik za zajem.
Mám dojem, že Reactos pořád nezvládá víc oddílů než jeden, aspoň dřív to tak bylo...
Pavel
Tak jsem to zkusil na stolnim PC, podarilo se naistalovat (i na jinou partition), takze ted jen testovat a zkouset. Prvni dojem - je co zlepsovat. V kazdym pripade takovejm projektum moooooc fandim. Kdyby nekdo nasel nejaky odkazy v cestine, dejte vedet.
To jsem rád. Jo, vylepšovat je furt co, ale dělají pokroky, to se vidí. Hoď si to do českýho gůglu a určitě ti něco vypadne
Pavel
news_page_21.html
The second issue of the ReactOS status reports was published today by Aleksey Bragin (ReactOS Project Coordinator). It's a general overview of the last 6 months of project's progress, with some additional information and future outlook.
Se ani nedivim, že to někomu leží v žaludku. To jako by Windowsům z oka vypadlo. Ale dobrej počin, tak se na ně musí! :)
uz se to paaliii... uvidime... (livecd)
Dnes vyšla verze ReactOS 0.30 RC2
Jo je to tak, ale co na tom? Lepší sem cpát novinky pár minut po sobě než vůbec...
Pavel
Já to chápu, ale přece jen to bylo aktuální téma hned pod Než položíte dotaz, tak bych čekal, že si přispěvatel všimne. Obzvlášť když se do vlákna ještě vracel. No nic, už mlčim.
Inu, stalo se. Dost možná to mohlo být i jinak, mně se např. občas stane, že si v poradně něco vyhledám, v Opeře to otevřu v nové záložce a než se k tomu přes dalších dvacet dohrabu (za půl hodiny), tak už jdu pozdě
Pavel
download.html
pokud se vám nechce čekat na nové RC skuste tohle iso
podrobnosti k SVN ReactOS