Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přehřívání Grafické karty

Ahoj,(předem se omlouvám za nesprávnou čestinu :D) v mých minulých článcích jsem uváděl špatné údaje a odpovídal vám nesmysly (bylo mi 10 let ??? ). Nyní vím všechno ale problémy tu mám i které nevím jak vyřešit. Moje Grafická karta (NVIDIA GeForce GT230 měla normální teplotu 80°C. Po nápadu vyfoukat (pusou :)) prach pomohla pouze o 2 - 5 °C. Otázka zní: Jak to vrátit do normální teploty (40-30)?. Příčiny: Při hraní hry teplota vstoupá klidně až ke 110 °C. jakmile překročí tuto hranici tak se vypne, né celej počítač ale windows. Tj obrazovka běží a počítač ... jenom Windows se vypnul. musím tedy znovu naběhnout windousy :). teplota je samozřejmě na 77°C. ALE MĚLA BY BÝT NA 30 až 40 néé?? proč??. viz otázka číslo 1 a poslední. Děkuji za odpověd, (info:1. do bedny se vejde jenom mravenec a za 2.Jsem vtipálek tak se nedivte :D)

aha ... tak kdo mi nakukal castle ??? ach jo :( .. tak to radši nechám v tom "CASU" [kejsu] ... a poslední dotázeček ... pomůže když dám tak daleko větrák aby foukal do grafické karty, taky to bude hloupý nápad nebo je to skvělý nápad ?? :). Jedna věc co jsem zapoměl (asi není důležitá :D) GPU = 77 °C (hry : 105 a víc) a CPU 55 °C (hry: 70 a víc)

dobře jinak ... dám blízko grafické karty větrák takovým způsobem aby se vešel do bedny (bude větráček i venku ale co) pomůže to??? já do toho foukal a dokázal sem dát až na 70 °C. a kvůli tomu nebudu přece hrát 10 sekund a pak 1 min budu foukat. Mě jde o to jestli je bezbečné dávat tam (obyčejný větrák , trošičku menší) protože prý foukáním můžu i něco Pos (kazit) at (Blbej dotaz dne : když půjdu s počítačem ven do zimy to asi nepomůže :D)

Ano, větrák dobře umístěný a ničemu nebránící nebo dokonce něco zkratující může pomoci.

Nicméně řešíš následky, nikoli příčinu. Ta karta fungovala, nyní nefunguje, to znamená, že se něco změnilo. Buď na čipu nesedí správně chladič, nebo je chladič či ventilátor grafiky zanesený prachem, a nebo se ventilátor grafiky netočí. Popřípadě sis taky mohl hrát s nastavováním otáček (pokud to ta grafika umí) a tím jsi to "pokazil".