Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace grafické karty

Ano,souvísí to s mým předchozím dotazem ohledně zamrzání OpenGL...
Ta grafická karta je totiž ATI Saphire Radeon 9600XT VIVO - a tam kde jsem to kupoval (Alfacomputer - www.alfacomp.cz), tak už mají pouze verzi XT (bez VIVO). Mám tedy právo chtít v případě uznání reklamace vrátit zpět peníze?
(ta karta mě totiž stála bez stovky 5000 kč, a ta XT bez VIVO dnes stojí kolem 2000)

Pokud se vyskytne během záruční doby odstranitelná vada, je prodávající povinen ji bez zbytečného odkladu bezplatně, včas a řádně odstranit. Není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, může kupující namísto odstranění vady požadovat výměnu věci, nebo týká-li se vada jen součásti věci, výměnu součásti. Není-li takový postup možný (například proto, že reklamovanou věc již prodávající nemá na skladě, a proto ji nemůže vyměnit), může kupující dle své volby žádat přiměřenou slevu z ceny věci, nebo od smlouvy odstoupit.

http://www.spotrebitel.cz/index.php/article/article view/5810/1/1367/