Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Graf. karta s 256MB RAM se ukazuje jako 512MB RAM - jak to?

Ahoj kdyz dam Vlastnosti > nastaveni > upresnit > adapter tak mi to vypise toto Geforce 6150 le.. a Velikost paměti 512mb jenže kdyz sem si ten pc kupovat tak rikali ze ma 256mb tak nwm :/ a je to divny protoze me tam nejde ani Risen a ten vyzaduje 256mb ..... nechapu... diky za odpoved

Změna předmětu, původně: Graf. karta (host)

Protože to je grafická karta integrovaná na základní desce. Velikost její paměti se nastavuje v BIOSu, ale to ti nijak nepomůže, protože je to slabá sračka s mizerným výkonem. Na Risen s touto kartou zapomeň. Jestli chceš hrát, kup si grafickou kartu do slotu na desce.

To už je tvůj problém. Já ti jen radím slušnej poměr cena/výkon. Shánění kreditů je už na každým. Já ve tvým věku neměl ani počítač a když už pak byl, musel jsem si vystačit s tím, co bylo a nebo taky poctivě žebrat u rodičů.

Ako nazov napoveda ma nizsie cislo(8400), tak bude menej vykonna(ako 8500 popripade 8600), ak ju aj tak budes chciet kupit novu, tak co najlacnejsiu popripade pozri aj ine obchody a pamate ti staci 512MB ale nech je DDR3, ta je rychlejsia ako DDR2(tu urcite na hranie NIE). To ohladne DDR3 plati aj pre tie 8500 popripade 8600 z bazaru. Uplne ti bude postacovaj aj 256MB ale DDR3.

Jestli si chceš trochu zahrát, tak potřebuješ minimálně dvojnásobek.
Další věc - jestli tvoje základní deska disponuje PCIe slotem. Jestli ne, nemá cenu tam něco kupovat.
Zdroj - pokud máš slabej zdroj, po dokoupení nové grafiky by mohl stávající vyhořet, v horším případě odpálí i zbytek počítače.

Minimálne požiadavky pre hru Risen:

Windows XP
2 GHz CPU
1 GB RAM
256 MB VGA, Pixel Shader 3.0 (GeForce 7900 / ATI 1800)
2,5 GB miesta na HDD

Odporúčané požiadavky

Windows XP / Vista
3 GHz Dual Core CPU
2 GB RAM
512 MB VGA, Pixel Shader 3.0 (GeForce 8800 / ATI Radeon HD 2900)
2,5 GB miesta na HDD

Nechápeš? Nevadí...

No a co vlastně bys chtěl slyšet? Koupils potrat s nefunkčním IGP. Jestli to osazená tragická deska podporuje, dokup grafiku. A paměti. A disk. A snad i procesor. And BTW, snad i desku se zdrojem. Bedna asi taky nebude dostatečně dimenzovaná. Monitor máš jaký? Periferie?

tá grafika má aktívnu TurboCache funkciu,takže tých ďalších 256MB si berie zo systémovej pamäte a je tým pádom výrazne pomalšia ako rovnaká grafika bez aktívnej TurboCache funkcie,táto funkcia bohužial nejde vypnúť,je trvalo aktivovaná v hardwari grafického čipu