Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výroba přídavného napájení HDD

Mám nový HDD a bohužel ho neutáhne settopbox.
Zkoušel jsem napájet settopbox zdrojem z pc ,ale nepomoblo to,nějakej řídící obvod v settopboxu prostě víc než 500mA na usb nepustí.
Tak jedině napájet HDD z externího zdroje. Jen jak to vyřešit:-)
Mě napadá jedině přerušit napájení usb +5V a 0 a použít je ke spínání relátka a spínací kontakt na relé na sepnutí externího zdroje pro napájení HDD.A pro jistotu dát k napájení HDD pojistku.
Mohu to takto použít ,nezkoušel jste to už někdo,nebo máte nějaký lepší řešení?

Na netu jsem našel ještě toto ,ale opravdu nevím jak to ten dotyčný zapojil.
http://www.openboxforum.cz/viewtopic.php?f=121&t=2 335
Dík za rady a zkušenosti:-D

Kup si USB HUB s externím napájením a nemusíš nic vyvíjet. Pokud už chceš něco bastlit, nepoužívej relátko ale diody. A když už chceš mermomocí použít relé, nezapomeň na zhášecí diodu, neb cívka relé umí vyrobit velmi slušné napěťové špičky.