Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako správne nainštalovať JVM?

Mam takyto problem: Chcel som si aktualizovat firmware na telefone SE K750i. Postupoval som podla tohto navodu: http://helmen.blogspot.com/2006/03/k750i-update-fir mware-step-by-step.html Vsetko islo bez problemov, len ked som chcel spustit uz nainstalovanu aplikaciu Update service, tak mi vypisalo, ze nemoze najst Java Virtual Machine. Co som zistil na nete, tak JVM by malo byt sucastou balika Java Runtime Environment, ktory mam nainstalovany (v 5.0 update 7) Skusal som ju aj preinstalovat, no nepomohlo. Este som skusal aj toto: javavm.html no stale nic. Neviete mi niekto pomoct?

:-D

no tak jednak Sun JVM má svůj ovl. panel, kde se řeší integrace do prohlížečů, a jednak v IE v nástrojích/nastavení internetu - záložka "upřesnit" máš dvě odrážky (podstromy) s možností zapnout jak Sun, tak MS JVM (aspoň bys měl mít, pokud máš nainstalované oba, jak tvrdíš)

Tak som to nemyslel, asi si ma zle pochopil. Ta aktualizacna sluzba to je vlastne program, ktory ked otvorim, tak mi vypise tu chybu. Nepotrebujem otvarat ziaden prehliadac. Skusal som uplne odinstalovat Sun Javu a potom som nainstaloval MS JVM no stale to nefunguje. Uz som dokonca nainstaloval aj inu verziu tej aktualizacnej sluzby. Toto asi fakt nerozbeham :.(

no, já si myslím, že to používá funkce IE a že tedy je třeba mít vše korektně nastaveno. To, že sám neotevíráš IE, ještě nic neznamená.

BTW, zkontroloval jsi, že MS JVM je opravdu nainstalován, a že ho IE "vidí"? - protože to je jediný způsob jak to zkontrolovat

Je to nainstalovane, skusal som aj vypnut Sun Javu v IE a nechat len MS JVM. Vsetko vyzera byt korektne nainstalovane. Nevedel by si o nejakom inom programe, ktory potrebuje na svoj beh JVM, aby som zistil v com je chyba? Diky zatial za rady, skusim napisat este aj na ine forum, mozno uz mal niekto podobny problem.

Nieco som zistil, v nudzovom rezime mi to otvorit ide, takze mi nieco zrejme blokuje Javu. Teraz este zistit, ze co to je. Skusal som pozatvarat skoro vsetky programy a procesy v taskmanageri, no stale to nejde. Ako by som to mohol zistit?

Takze vyriesil som to nasledovne: Spravil som si zalohu Cecka, nahodil windows nanovo, spustil instalaciu tej spominanej aktualizacnej sluzby a nestacil som sa cudovat. Ono si to dokonca samo nainstalovalo aj Javu:!: a v pohode sa to spustilo a prepalil som si firmware. V tom bol zrejme problem, ze Java musela byt priamo od Sony Ericssonu (aj ked predtym som Javu odinstaloval a neslo to) a nieco mi ju muselo blokovat.
Diky vsetkym za pomoc (specialne AZOR-ovi a touchwood-ovi):beer:

Potrebujes USB kabel, ovladace k telefonu, program Update Service (stiahnes napr. z www. sonyericsson.cz) a pripojenie na net. Ja som mal firmware od Pomarancu a ten mi aj zostal (len je to novsia verzia) Zmenit sa to nedalo, ono si to vybralo automaticky.

To je v keli, mne ide o to, aby som mal v menu položku vypnúť zvuky pri štarte alebo aspoň natvrdo vymazať zvuk Startup.mp3. Aspoň viem, že od T-Mobile nabudúce nič na akciu nebrať a radšej kúpiť v hotovosti. T-Mobile mi na mail ani neodpovedal a z autorizovaného servisu SE mi odpísali, že sa to nedá (blbosť, oni zrejme mysleli to, že stratím záruku a potom to pôjde, známy to totiž tak urobil).