Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení routeru TP Link TL-WR543G

Neví náhodou někdo jak se dá zapojit internet přes router TP-Link TL-WR543G? Na Antenu mám připojenou do modemu AirLive ze kterého mi vede UTP do 1 portu a 2 portem je připojen k PC a nemůžu se připojit na internet neví někdo kde se dají nastavit IP? mám je nastaveny v kategorii WAN prosím pomozte mi je to nutné!! Děkuji za odpovědi.. :)

Takhle to mám nastavený, Nevíte kde jsem udělal chybu..???
[2qkv12b.jpg]

ten airlive je ap, mívají typicky ip 192.168.100.252, neměla by tě zajímat. ale jestli má ip 192.168.1.1, máš problém a musíš změnit ip tplinku.

od providera dostáváš jedinou ip adresu, takže nemůžeš svůj tplink zapojovat jako switch, ale jako router = kabel od providera do modré wan.
tplink nastavíš do režimu router (ne client), wan adresu tplinku podle providera - dhcp nebo konkrétní ip adresu.
lan strana tplinku: default 192.168.1.1 by kolidovala s airlive ... neřeš to, nejdřív připoj pc na lan tplinku, a změň mu lan adresu na 192.168.10.1
povoleno dhcp na lan straně, všem domácím pc necháš automatické získání adresy z dhcp a cpeš je do žlutých lan zásuvek.

Adresu TP Linku sem změnil na 192.168.1.2 Když zapojím TPLink jako router tak to stejně nefunguje a IP mám v routeru nastavený jak je na obrázku v 1 příspěvku. Tyto IP sem dostal od Providera a v reřimu je nastaveno Client/Server (nebo tak nějak)
DHCP je zaplý ale k internetu se nepřipojím ani přes Switch ani přes Router

router nerouteruje, pokud má nastavenou stejnou síť na wan vstupu (192.168.1.x) jako na lan straně (192.168.1.x).
takže si zjisti:
- jakou adresu opravdu dostáváš od providera na wan, jestli kombinace ip + maska + brána + dns dává smysl
- jak máš nastavenou lan stranu tplinku, jestli tam není ten nesmysl se stejnými rozsahy.

IP mám v routeru nastavený jak je na obrázku v 1 příspěvku

wan: 192.168.100.2
gtw providera: 192.168.100.1
dns: 192.168.168.3 <-- tu se asi někdo přepsal
a to vše při masce 255.255.255.0 ? opravdu jsi dostal takové hodnoty?

v režimu je nastaveno Client/Server (nebo tak nějak)

nesmíš mít v nastavení režimu wan slovo client, už jsem to psal jednou.
client znamená že dostává internet přes wifi, tento router to umí. jenže ty máš na to ap, internet ti přichází po drátu do wan routeru.

k internetu se nepřipojím ani přes Switch ani přes Router

dostal jsi jak to máš zapojit: pc do žlutých, provider do modré.

Podla obrazku stale nie je jasne ako to mas zapojene.
Pokial je Ovis v rezime client tak routuje, v tom pripade by na nom mal bezat dhcp server na lan strane a akykolvek pc pripojeny nan primao kablom by mal mat net. TP-LINK by ma potom bezat tiez v bridge mode, ak to neumoznuje vypni na nom dhcp, pridel mu ip adresu napevno a kabel nedavaj do wan portu na nom.
Ovis vsak moze bezat v bridge mode, v tom pripade je koncove zeriadenie dalsi router v ceste, cize TP-LINK. Kabel by mal byt pichnuty do wan, wan rozsah nesmie byt taky isty ako lan rozsah a TP-LINK bezi v mode client router (WISP). Je mozne, ze ISP robi aj kontrolu mac, preto treba pripadne pouzit klonovanie mac na wan strane.