Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nespustí se PC

Ahoj, potřebuji poradit. Asi před 5 dny se mi z ničeho nic nespustil PC. Naběhnul obrázek MB (tam jak jsou různý utility- DEL= BIOS atd.) jenže pak nic. Tak jsem zkusil všechny klávesy a stále nic. Nakonec se mi podařilo zapnout POST SCREEN, ale tam nabíhají disky a pak se to zastaví. Vypnu a zapnu a popojede to kousek dál a zase to zastaví. Asi po 4 vypnutích a zapnutích se to spustí normálně. Fakt nechápu jak se to najednou mohlo stát. Nemá někdo zkušenosti s tímto problémem? Děkuji.

No, já si myslím, že kolegové předřečníci docela dobře vystihli příčiny,ale na rozdíl od nich nevylučuji, že v případě závady HDD situace nemusí být beznadějná (ale také může být). Zkusil bych odšroubovat destičku elektroniky disku (použít náležitý nástroj, bývá to dost utažené!) a vyčistit kontakty na destičce plus napružit kontakty. Také bych, pokud je HDD napájen přes starší MOLEX, napružil dutinky napájecího konektoru. Dost často tohle pomáhá (bohužel ne vždy, ale člověk nemůže mít všechno).