Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nokia 5800 - jde tam nahrát Android?

Dobrý den chci se zeptat můj kámoš má samsung star a hacknul si to že tam má windows já mám nokiu 5800 a chtěl sem si nahrát andorid všude sem hledal ale nikde neni ke stažení chci se zeptat jde to vůbec?
Změna předmětu, původně: Nokia 5800
Změna kategorie, původně: Operační systémy (karel)

Předpokládám, že kamarád nemá Windows, ale jen se předvádí se skinem vypadajícím jako Windows. Ono rozchodit systém jen tak na mobilu kam původně nepatří je velice náročné, třeba Android pro Nokii N900 portuje několik lidí ve volném čase déle jak rok a stále na tom spousta věcí nefunguje, skoro by se člověku chtělo říct, že většina.
Po stránce hardwaru pohání Samsunga 208MHz ARM9 procesor a na tom by moc systémů fungovat nechtělo.

V zadnem pripade, kolega urcite nema na Staru windows, mozna nejaky kabat, co vypada jako windows, co se tyce N5800 na netu najdes dost odbornych diskusi i s navody jak tam dostat custom firmware, vzdy ale ten cfw ma nejake mouchy a ne vse tam chodi jak ma, Androida tam ale nedostanes.:))