Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto OT: likér Mystery, existuje ještě?

Na spravení chutě jsem kdesi vzadu vyhrabal Luhačovický bylinný likér a při jeho koštování jsem si vzpomněl, že docela podobně chutnal likér Mystery (naposledy jsem to pil snad před 25 lety). Existuje to ještě?

Našel jsem link forum_posts2.php
Pravděpodobně už ne...

Pamatujete na to někdo? :-)

Těch podobných lepidel (a chutnalo mi to!) bylo tehdy více: Vegetal, Imperial

Sám si to namíchej.
(převzato)

Použité suroviny receptu Mystery likér:
1 l bílého vína / 750 ml vínovice / 500 ml čistého lihu - stačí vodka / 200 ml rumu / 800 g cukru / 3 pomeranče na kolečka / 3 citróny na kolečka

Postup přípravy receptu Mystery likér:
Všechny uvedené suroviny smícháme v třilitrové láhvi např. od okurek a necháme zakryté deset dní, za občasného zamíchání, vyluhovat. Pak kapalinu slijeme a scedíme přes hustou čistou tkaninu. Likér "Mystery" můžeme případně obarvit karamelem.

Já mám trochu jiný.
MYSTERY

0,5 l slivovice
1 l sladkého vína
1 dcl rumu
1 vanilka
3 hřebíčky
1 pomeranč bez kůry
1 citron bez kůry
40 dkg krystalového cukru

Vše dáme do sklenice, přikryjeme celofánem, 10 dnů necháme vyluhovat,přecedíme přes filtrační
papír do lahví.

šavlový iniciátor

Je to tak. Po konzumaci nad 1/4 litru bylo prakticky nevyhnutelné "volat do keramiky"*) Ale bylo to chutné pití, prostě babské lepidlo :)

---
*) lokální "bonmot", keramika = Keramické závody, kdysi významný okresní podnik a zaměstnavatel. Ve výše uvedeném kontextu to značí vyluzování různých hlasitých projevů směrem do míst, kam i pan král musí pěšky. Otrlejší nátury se vyklápěly i do pisoáru :-?

Dobry den.Vzpomela jsem si na Mystery,delala jsem jej pred vic jak 30 lety,vynikajici,vzala jsem jej po praci do sauny,devcatum chutnal.Nemohu najit recept,matne si vzpominam 1l vina romance,tehdy se pilo,1/2 l slivovice,vanilka,2citrony,2pomerance,omyte,nakrajene bez pecek,cukr podle chuti,ulezet,zcedit.Preji vam dobrou chut.