Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak poznám, že umřela síťovka na notebooku?

Zdravím vespolek,
řeším problém s notebookem Asus A6M od kolegy. Je na něm Windows XP Home, přestalo fungovat připojení na internet a celkově se prý choval divně (vir?), tak se rozhodl pro obnovení do továrního nastavení.

Po provedení recovery ze skryté partiton ve Správci zařízení chybí síťová karta Realtek RTL 8168/8111 PCI Gigabit Ethernet. Když ručně nainstaluji ovladač, tak je u síťovky žlutý vykřičník a chybová hláška Toto zařízení nelze spustit (kód 10). Googlil jsem řešení, zkoušel nouzový režim, síťovku různě odebírat a zase vyhledat změny hardwaru, nic nepomohlo.
Nabootoval jsem Windows XP miniPE z flashdisku, ale ani ten síťovou kartu nevidí. V biosu možnost zakázání/povolení LAN taky není. V čem by mohl být problém? Jak bezpečně určit, jestli je síťová karta nefunkční? A jak to vyřešit? Síťovkou do USB?

Díky všem za připadné rady.

nejprve vyndej baterku na cca 30s, ať máš jistotu, že není jen zblblej řadič síťovky. Pokud to nepomůže, tak diagnostika v nějakém bootovacím tučňáku (Ubuntu).

Jinak tyhle realteky se teda IMHO moc nepovedly, oproti naprosto skvělým RTL8139 je tohle spíše bolístka, pokud je v počítači.