Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vigor 2500 a Win 98

Zdravim, jsem jen uzivatel pocitace tak nemam moc paru co s nim kdyz je problem .. kazdopadne: mam jeste win 98 a projel jsem znovu setup z CDcka a po dokonceni mi pocitac nemuze naji router (mam vigor 2500) .. na notebooku kde mam XP modem beha bez problemu takze usuzuju ze je chyba nekde v nastaveni win 98 .. poradi pls nekdo co s tim? .. ethernetovou kartu jsem uz odinstaloval a znovu naistaloval a bezi jak by mela (alespon to v nastavenich tak pise ..) Diky

Tenhle router má ze základu povolené dhcp,takže po instalaci síťovky by vše mělo běhat,nicméně já měl vždy nastaveno ručně (ip routeru byla 10.0.0.138,alespoň tedy u těch novějších) já si dal IP PC 10.0.0.1, maska podsítě 255.255.255.0, DNS je ip routeru (u mě 10.0.0.138), brána také ip routeru případně jestli je tam ještě něco :-) Setup nemá cenu pouštět- ten je na nastavení routeru,počítač ti to nenastaví,ten ipconfig by taky bodnul

1. není to modem, ale router
2. velmi pravděpodobně máš PC nakažené virem nebo spywarem.
3. zkus pingy do internetu, např.:

ping 212.80.76.3 -t
ping www.seznam.cz -t
telnet 194.228.32.43 25

pokud to budeš zadávat takto postupně, diagnostikuješ, kde je problém. první dva příkazy by měly vracet časové odezvy v milisekundách, třetí pak banner SMTP démona seznamu (220 email.seznam.cz - Email zdarma na cely zivot ESMTP). každé okno pak můžeš zavřít.

na ty prvni dva pingy to dela odezvu v 7-9ms a ten treti se neotevrel a napsalo to "nelze zahajit spojeni s pocitacem 194.228.32.43"

Uz jsem zpustil spybot a ad-aware na ten spy .. vir mi to kontroluje kazdou noc avg protoze pocitac skoro nevypinam a net fungoval bez problemu .. jak rikam do doby nez sem projel setup ..

reset uz sem taky provedl a stejne sem se tam z pevneho pocitace nedostal!! .. musel jsem to znova nastavit z druheho pocitace .. jestli neco podstrkuju tak se omlouvam .. vubec tomu nerozumim jen se ucim za pochodu ..

kdyz jsom resetoval tak me to nepustilo nikam kde bych router znova nastavil!! .. ten wizard ktery to ma usnadnit psal no router detected a v IE na adresu 10.0.0.138 kde by to melo jit nastavi a kde sem to pak provedl z druheho pocitace me to taky nepustilo a psalo to a pise the page cannot be displayed ..

jako lajk si myslim a doufam ze je tam jen nekde zaskrtnuty nejaky blok .. firewall sem ale odinstaloval ..

Si ho nedobre odinstaloval (o tom probleme so ZoneAlarm po odinstalovani je dokonca aj clanok na microsoft.com EN-US :-))
Na kompletne odinstalovanie Zonealarmu
http://www.nohold.net/noHoldCust25/Prod_1/Articles5 5646/CompleteUninstallNonNT.html

Ale musis ho teraz znova nainstalovat, ja by som ho na tvojom mieste nechal nainstalovany (preco ho nechces?) alebo ak ten ZoneAlarm nechces tak nainstalit nacisto nanovo Win, ale uz potom ZA neinstaluj :-)

Zone Alarm jsem odinstaloval jen na tu dobu nez by byl porblem vyresen!

Ted jsem provedl vsechny kroky co jste radili .. zone alarm zpet a v nem vsechno zatim off, stahl jsem winsockfix a jeho knihovnu, projel jsem winsockfix restartnul a svete div se internet naskocil!!!

VSEM VAM MOC DEKUJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)) Skoda jen fotbalu ..:-(