Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zahadny monitor

Cus,
mam takovyproblem, pocitac mi fungoval tak pul roku bez problemu, ale pote pri startu WinXp se vypne monitor(hlaska out of frequence, odpocitava se 15s a nic). Po restartu to same. Po preinstalovani windowsu funguje takl tyden, pote o5 znova blbne.
Graph Karta geeforce 5200
deska msi
monitor AOC
CPU AMD 1200, zdroj 300W

nevice cim by to tak mohlo byt, diky

Jednou jsem se setkal se "závadou" monitoru, že také měl nějaké takovéhle potiže (podrobnosti těch potíží si už nepamataji). Stačilo však resetovat elektroniku monitoru odpojením od sítě (zákazník to jinak nechával trvale pod napětím) a bylo po problému. Tak jestli to není také tvůj případ (samozřejmě - je dost málo pravděpodobné, že by to bylo ono, ale co kdyby...).

Zkus spustit wokna v nouzovem rezimu, zrusit nadetekovany monitor a nastavit jim ze mas jen Super VGA monitor. Popripade zkus (v nastaveni Zobrazeni) nastavit jinou obnovovaci frekvenci, popripade zakazat rozliseni ktera monitor neumi.
Mimochodem, nezacne to blbnout po nainstalovani ovladacu od NVidie? Obcas delaji zahadne kousky...

místo reinstalování zkus v nouzovém odebrat gradfickou kartu a monitor ze správce zařízení. Nastavit tam monitor typu super vga natvrdo /nebo plug and play jestli je tam jen výchozí/ monitor je dobrý nápad. Asi bych i vyzkoušel program RefreshLock.

Předpokládal bych pokud do toho počítače nepereš programy a nějaké nevyzkoušené ovladače že je problém s domluvením se monitoru s grafickou kartou - detekce plug and play monitoru při startu. Teoreticky by to mohl být i vadný kabel k monitoru. Nastavení monitoru natvrdo by mělo pomoci jestli je to tím.

diky za rady az budu moci, tak vyzkousim

jo a zapomel jsem rict, ze so nouzoveho rezimu to nastartuje bez nejmensich problemu

nejake beta-ovladace, nebo tak neco tam NEinstaluju, dela to i s win i nvidia ovladacema :((

nieco podobne sa mi stavalo, ked som hraval Age of Empires 2, vo windowse som mal nastavene rozlisenie 1024x768 a mal som to na 85Hz, ked som si v hre nastavil vacsie rozlisenie, tak mi vyhadzovalo presne tuto chybu, ale nebolo to tak vzdy, akokeby si niekedy nevedel windows prepnut Hz na monitore, ked sa zvacsovalo rozlisenie
takze skus si pozriet nastavenia Hz, a trosku sa s nimi pohrat