Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení PC zařízení z autobaterie

Dobrý den sestavujeme meteostanici (dataloger + Router 10W) včetně webové kamery Airlive OD-325HD napájené přes POE .Jediná možnost napájení stanice je solární baterií 12V 65Ah dobíjenou solárním panelem. Je nutné měnit výstup z baterie na 230V a následně pro každé zařízení zase měnit adaptérem z 230V na potřebnou hodnotu ... nebo existují nějaká zařízení která dokáží přímo z 12V napájet třeba router. Nejsem elektrotechnik a převody mi nic neříkají, jen hledám informace o možnostech napájení celé sestavy ... jako laikovi mi přijde zbytečné 12V měnit určitě se ztrátou na 230V a potom zase se ztrátou měnit na třeba 9V .. Ale mé pocity nemusí být správné :-) díky za každou radu.

Pokud to jede z autobaterie, tak místo originálních adaptérů můžeš použít adaptéry pro použití v automobilu. Např:
http://www.blacklink.cz/zbozi/we-48w-univerzalni-a c-adapter-pro-netbooky-5-konc-/detail.aspx?p=z:205 316

Ale pokud je to zařízení používané venku, tak budeš muset vybrat něco, co zvládne i mráz (včetně toho routeru) a to se rázem dostaneš do jiné cenové kategorie průmyslových komponent.

PS: např. ta Airlive OD-325HD má zaručený provoz jen do -10°C, takže v současných mrazech by asi měla problém.