Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se instaluje GeexBox?

Odpustte, prosim, Linuxove megalame. Potrebuju pro kamose nainstalovat jednoduchy multimedialni prehravac na "samohrajku", naguglil jsem GB, ale nejsou mi jasne dve veci:

1. Na DVD s filmy (bez HDD) to pripalim (treba v Neru) jako bootovaci oblast (jedna se o ISO file)?
2. Kdyz to budu chtit nainstalovat na HDD, nabootuju z toho DVD (?) a dal postupuju jak?

Vyvolal-li jsem na vasich linux-guruovskych tvarich usmev (ci nezkrotny rehot), jsem rad, ze jsem vam prodlouzil zivot ;-)...

Instalace: mám dojem, že se nabootuje GeexBox z CD a hned jak se zobrazí "prompt" (něco jako příkazovej řádek, ale v Linuxu se to určitě jmenuje jinak), napíše se příkaz install

Víc info ale nevím, takže zbytek strejda Gůgl nebo www.geexbox.org

Pavel