Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se instaluje GeexBox?

Odpustte, prosim, Linuxove megalame. Potrebuju pro kamose nainstalovat jednoduchy multimedialni prehravac na "samohrajku", naguglil jsem GB, ale nejsou mi jasne dve veci:

1. Na DVD s filmy (bez HDD) to pripalim (treba v Neru) jako bootovaci oblast (jedna se o ISO file)?
2. Kdyz to budu chtit nainstalovat na HDD, nabootuju z toho DVD (?) a dal postupuju jak?

Vyvolal-li jsem na vasich linux-guruovskych tvarich usmev (ci nezkrotny rehot), jsem rad, ze jsem vam prodlouzil zivot ;-)...

No když já používal GeexBox právě jen samostatně na vlastním CD. To iso je normálné obraz CD, už je bootovací, tj. vypálí se jako iso (image). Kdybys ho chtěl s filmem, tak bych to udělal buď pomocí UltraISO (ale to je asi zbytečná drbačka) nebo jako multisession CD/DVD.

Pavel

Multisession s imagem :-?? To UltraISO me napadlo taky, ale je to system urceny pro lamky (tedy i pro me ;-)), takze nepredpokladam, ze autor vyzaduje mnoho vlastni invence. Jako single-boot CD to samozrejme funguje, ale na homepage slibovali neco jako "vse v jednom" - film se svym vlastnim operakem. Jsem z toho ponekud vykolejen ;-)...

Takze UltraISO :-D. Nevadi, znam. Ja to nejak vypytlikuju a pak dam vedet, jak to dopadlo. Zatim dik.

BTW: je zvlastni, ze mi tohle (mikro)distro nastavilo na Video-out GK (ATI R8500) plne PAL rozliseni, ac se dlouha leta snazim stahnout podobny driver (ktery by to umoznil) do widli ::)...

Takze jo, spytlikovano jest. Musel jsem pouzit UltraISO (pro devko s filmem + GeexBox), nicmene me docela s**e, ze to po bootu a loadu OS "vyblije" tray mechaniky (tedy i s tim filmem). Podarilo se mi to i nainstalovat na stomegovy tisic let stary disk, ale po bootu to furt blije ten tray. Da se s tim neco vypajtasit? Znovu opakuju, ze o Linuchu nevim nic...

BTW: nejede v tom kryska... :-/