Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s Windows 7 - co mi zabírá místo na disku C?

Dobrý den, chci vás poprosit o pomoc.
Mám rozdělený harddisk na 3 oddíly - systémový C má 46GB - normálně na něj nic neukládám, pouze instaluji, všechny své věci mám na D..
V mém počítači je cca 25 programů ne o nějakých závratných velikostech. Nejvíce zabírají The Sims 7GB. Ale v poslední době se mi stala věc, že najednou můj C disk je zaplněn skoro z 95 %, přitom já do něj rozhodně nic necpu. Windows mají 22GB, Program Files 11GB, potom nějaký pagefile.sys má 4GB všechny tempy jsem promazala. Chci se zeptat, kde bych měla hledat věci, které mi na mém C disku zabírají zbytečné místo, případně nějaký program, který tyto soubory vyhledá a smaže? Opravdu nejsem člověk, co by stahoval na internetu kdejaké kraviny, opravdu se o svůj počítač starám, pravidelně promazávám, defragmentuji, a tak to prostě nechápu. Nejsem úplný počítačový lajk, takže mám i odemčené skryté soubory.. Děkuji vám za odpověď

Z nadpisu "Pomoc s Windows 7" toho nikdo moc nepozná.
Změna předmětu, původně: Pomoc s Windows 7 (host)

Pre začiatok:
Otvor si tento počítač, pravý klik na disk - vlastnosti - čistenie disku - zaškrtni všetko - OK.
Pravý klik na kôš - vlastnosti - zmeň veľkosť...
Ak používaš webový prehliadač iný ako IE, vymaž pomocou jeho vlastných nástrojov dočasné súbory-cache...

Kôš môžeš mať prázdy, ale aj tak Ti na disku môže zaberať 20GB priestoru! Je to predsa len akýsi priečinok, do ktorého sa premiestňujú zmazané súbory a až keď kôš vysypeš, tak sa súbory z disku naozaj odstránia...:-) Zmeň veľkosť koša - Vlastná veľkosť, nie že ho iba vysypeš...

Odstránením histórie prezeraných web stránok si tiež môžeš pomôcť...

ale u stolního pc uspávání zakázat.

Nesouhlasim, prece i na stolnim muzu mit rozdelanou praci, a nechci aby mi to pres noc hucelo.
PC s 4GB RAM nedokazi vyuzit 32-bit OS tak proc by uzvivatelce nemeli 4GB stacit (ma 64-bit), proto bych nastavil swap na 0 bajtu (, nehlede na to, ze se zrychli chod OS u pomalych disku)

Zatim nastesi jednou za zivot jsem se setkal s aplikaci, ktera mi nefungovala se swapem o velikosti 0 bajtu (, musel jsem ho zvetsit). Jinak uz od XP swap nepouzivam a vubec mi to neni ke skode. Ovsem muzou se najit vyjimky kde je swap potreba, (proto ho ma asi MS jako vychozi zapnut), treba v 64-bit OS se nekolika tunami spustenych aplikaci, programu po spusteni, sluzeb, ...

er: je pěkné že nesouhlasíš, ale tobě nedochází místo na c:
hukot v pc: je to věc vkusu - ne každý nutně potřebuje 5 větráků v pc.
swap: w7 se chovají k paměti celkem rozumně, systém nemusí mít potřebu swapovat a tak ho nic nezpomaluje. ale kdyby tam párkrát z donucení hrábnul, je to daň za to že ti dovolí dodělat práci.
extra pomalé disky v době w7 nejsou - a teď nemyslím domácí ultimaty na šunkách s bídou stíhající xp.

1/ máš pravdu nesouhlasím a nedochází mi místo na C, však OS mi zabírá pouze 121GB :)) (se swapem by to bylo 125GB), a tak nemám ani potřebu (nevidím důvod :-D) nějak OS čistit.
Já se tazatelky ptal zdali používá "uspávání" a podle toho jsem chtěl poradit. (Pokud nepoužívá zakázat, a je jedno jestli je to stolní či noťas).

2/5 větráku v PC nemám, pouze 3 myslím. Ale spát v místnosti se 4 zapnutými PC, když dané mašiny na něčem pracují a HDD drnčí jak tankodrom je vážně děs běs. Nehledě na to,že to žere proud.

3/Pokud win bude mít nedostatek paměti, tak to nahlásí bublinou dole u hodin, a když to budu potřebovat, tak si to mohu zapnout. (Mimo téma - Setkal jsem se i s tím, že mi win 7 po startu systému a 4 hodin nečinnosti měli zabráno až 15GB paměti a to tam neběželi žádné servrové služby pro ostatní uživatele, ani nic podobného po stratu systému po spuštění, prostě nic - Systém, kde jsem swap zapomněl vypnout a dodneška jsem nezjistil příčinu, tak mohutného využití paměti.)

4/Zapomněl jsem si doma karty, tudíž jsem si nemohl věštit z karet a odhadnout jak rychlý má kloubina HDD. Ne nechtěl jsem PC zrychlovat, to je jen vedlejší efekt, který stejně někdy není vůbec poznat. Jako bych tvrdil, že defragmentace značně zrychlí pc. Může (jako jeden můj kamarád, kterého jsem se zeptal kdy naposled defragmentoval PC, zeptal se mě, co je to ta defragmentace? Spustil jsem ji pouze na 15min. a PC se zrychlil o 300% sám jsem tomu nevěřil :-D). A taky vůbec se nezrychlí po defragmentaci. Asi záleží na fragmentaci HDD :)).

(
Pro pobavení:
Kdy jsem se naposled setkal s pomalým diskem na "VÝKONNÉM" pc(16GB RAM, OS xp-64bit, 2grafické karty, 8jádrovej procesor, ...)? Potřeboval jsem vyřešit jednu simulaci a na mým plečkách to nešlo ani spustit. A ten výkonný systém tvrdě nezvládal ani XP, natož moji simulaci. Pak mi tam technici řekli, že jim nedávno odešel HDD, tak tam zatím (, než budou prachy na nový) šoupli jeden vyřazený, myslím že měl kapacitu 2GB :-D:-D:-D, ale už si nejsem jist.

)

Ještě že se do diskuze zapojil Karel, jinak bych asi nepomohl, tak dobrý zrak nemám :-D:-D:-D
Zpátky k věci. Když máte 64-bit a 4GB RAM, tak předpokládám že 4GB operační paměti (respektive 3 jedno si vezme win) stačí pro běžnou práci.
Takže bych zrušil stránkovací soubor (získáme 4GB),(pokud bude v budoucnu nedostatek paměti, jde to vzít zpět, ale pochybuji, že bude nedostatek paměti).
Dále bych měl otázku, používat hibernaci pc? (Stav kdy se obsah rozdělané práce uloží na disk, a při příštím spuštění můžeme pokračovat tam kde jsme skončily.)
A ještě stejný obrázek, akorát aby se tam zobrazil obsah složky program files (x86).
A další obrázek, ale s obsahem složky windows.

1/nevim jestli to neni proti pravidlum poradny (, uz si je napamatuji tak presne,) radit nekomu neverejne, prece je to verejna poradna, kde by rady(vlakna) meli pomoct i ostatnim.(A jeste neziskova poradna)
2/ICQ jsem pouzival asi tak pred 5 lety, misto toho mam ted telefon, je to efektivnejsi (a drazsi).
3/nejsem nejaky expetni odbornik pres win.
4/resim nejaky projekty, a tak moc casu ted nemam, respektive na poradnu se ted chodim pouze odreagovat :-)

Pokud vam neni neco jasne, zeptejte se na to co vam presne neni jasne. Odpovi vam klidne nekdo jiny, kdo to bude vedet. Vic lidi vic rozumu. Ja si treba otevrel vas odkaz 187print_tn.jpg a asi 5 minut jsem si rikal co s tim k sak...ru mam, ze to vidim tak malicke. Pak jsem si prectl prispevek od Karla a docvaklo mi to :-D:-D:-D.

The Sims 7GB. Ale v poslední době se mi stala věc, že najednou můj C disk je zaplněn skoro z 95 %, přitom já do něj rozhodně nic necpu. Windows mají 22GB, Program Files 11GB, potom nějaký pagefile.sys má 4GB

Co to znamená, z 95%? To je oněch zminovaných 46GB? Protože Windows 22GB = pro W7 naprosto v pohodě, pokud tam přičtěte 4GB a 11GB tak mi to vahází na nějaký 37 (zn o 9GB) to přece musí být nějaká složka pod C, ta si vyjedte vlastnosti. Nicméně s tím co vím, 46GB - oprávněná vlekost.

Na dalším PC mi běží win7 64-bit. A složky program files,program files (x86), program data, user, windows mi zabírají pouze 29,2 (a to tam mám nějaký kraviny a sytém jsem od instalace ještě nečistil). Takže se snad dá nějaké to místo získat (, taky tam ale nemam Sims :))).

Zdar, tak jsem to taky resil, oznacil vsechno na C: a stejne nekde chybelo nekolik giga ... Reseni u me bylo zrusit polozku "indexovat take obsah" na jednotce C, najednou se objevilo tech ztracenych 20 GB (mam 60GB ssd, takze to je docela dost) ... Zadny zpomaleni jsem nezaznamenal, u ssd je to asi k nicemu, jdu si vygooglit na co to je vubec dobry :D

Dělení disků by mělo být trestné, a zejména nechat na Widle jen 46GB, to je rovnou zločin proti lidskosti!

Ten nějaký pagefile.sys se dá relokovat na jiný disk. Zkontroluj si system volume information a programdata, antiviry si tam s oblibou syslí aktualizace.

Ked mas cely disk C, tak win je najprv na prvych 10GB, potom tam naladujes 100GB dat, a potom Win updaty a zrazu je druha polovica Win kdesi na druhej strane disku. To je u mechanickeho disku najvacsi problem, lieta po celm disku. Ked to oddelis tak sa nemiesa Win a data, Win je tesne pri sebe, data su mimo.
Navyse nemam acronis a neviem kde by som ho nabral zadarmo, ani to nepotrebujem :)

P.S. u SSD je fragmentacia sice nepodstatna, ale neviem jak potom chces obnovit win zo zalohy, ked mas posraty cely oddiel napriklad z nejakeho dovodu. Ja si kludne syst.oddiel aj sformatujem ptz mam data na druhom.

Na datovy oddiel nemas mat ziadne hardlinky.
Winaj s celym SXS sa vojde vpohode do 46GB, staci vypnut alebo vymazat body obnoveni a tempy, pripadne softwaredistribution\download

.. jak to je ked hru nainstalis na D: netusim, ale ani tam by nemali byt ziadne hardlinky. ALe potom to uz bude lietat hore dole. Ja osobne by som C volil take aby sa tam vosli aj vsetky hry, t.j. hrac tak nech si C da kludne aj 1TB :)

Teraz uvazujem ci neni nahodou lepsie hry davat na D ak su extremne velke, a C nechat na svojich 50-100GB. Ono na hru to bude lietat len pri spustani hry, a vtedy uz je win komplet naprefetchovany, tak co. Vseobecne ja osobne by som delil, neviem preco touch tak vybehol proti tomu :) Asi lebo potom kazdy druhy laik nema miesta lebo si nevypnu body obnovenia

u homeuserů to přináší i výhodu, že se nezajímají o obsah c: a netráví zbytečný čas jeho zkoumáním a čištěním.
i mě se to pohodlněji zálohuje, v práci takto skladuju full image pro snadnou obnovu systému.
čili dělím vždy.

ale v konkrétním případě "60gb pod win7" nemá rozdělení tak malého disku žádný smysl, na data a okamžité zálohy je druhý klasický disk.