Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koncovky souborů

Zdravím,

vím že je to celkem blbost ale otravuje mě to a nikde se nemůžu dogooglit řešení.

Když dám kdekoli ručně vytvořit nový soubor (třeba .txt) vytvoří to soubor, který má koncovku psanou velkými písmeny, třeba soubor.TXT .

Určitě to půjde změnit nějak přes registry, dokázal by mi někdo poradit, abych to nemusel pořád ručně měnit?

Operační systém Windows 7 Proffesional 32bit

díky

všechny dnešní aplikace vytváří názvy souborů malými písmeny: název dle zadání, příponu přidá malým.
jen potraty zděděné z win3.1 (painbrush, asi wordpad, balíčkovač, "copy con soubor.txt") používaly velká písmena.
k velkým písmenům mohl člověk dojít i stažením záloh z cd, vypáleného jen starou normou iso9660, bez podpory joliet.
hromadně přejmenovat na malá písmena by měli umět správci souborů, se jim zatrhne rozlišovat velikost písmen.