Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EAH 2900XT - prudké kolísání FPS

Dobrý den.

Mám problém s prudkým kolísáním FPS. V některých hrách je to znát více a v některých méně. Například ve hře GTA IV, tam mi to dělá tak že se to chvilkama kousá a chvilkama to běží uplně krásně. Je jasný že to bude tím že v některých částech města je to větší nárok pro GPU ale je mi divné že i když hned na záčátku po načtení uložené hry jsem vlastně v bytě a tam to běží nádherně ale když vyjdu na chodbu tak v ten okamžík se to strašně kousne a pak se to pomalinku rozbýhá a když vyjdu ven tak to samé.

Ve hře Live for Speed, kde mám všechno absolutně na plno a FPS mírně pod 100fps. Tak při normální jízdě nebo smykování vše v pohodě ale jakmile auto převrátím přez střechu tak okamžitě zakousávání. A teploty při 50% otáčkách ventilátoru nejdou přez 70°C.

Zdroj mám SEASONIC SS-500ET active PFC T3. A grafická karta tato: product.jsp

Jinak sestava: Windows 7 Ultimate 64bit: ASUS P5K-VM - Intel® G33, Intel™ Core 2 duo E6750 2,66GHZ, 4mb, 1333mhz,ASUS EAH2900XT 512mb GDDR3, 2×HDD Western Digital CAVIAR 320GB,RAM: 2× Corsair XMS2 PC6400 2GB DDR2 800mhz 5-5-5-18

Děkuji za jakékoliv názory.

Možno plácnem nezmysel... :-p

Ale nespomaľuje Ti načítanie mapy (predpokladám, že každá časť hry sa musí najprv načítať) nejaký antivírus, ktorý preveruje každý súbor čo sa načíta do pamäte?
Ak máš nejaký antivírus - vypni ho - uvidíš.

Ale možno trepem nezmysly... :-)

To jsem zkoušel ale nepomohlo to. Mám ESET. Ale je zajimavý že po pár minutách hraní toho GTA IV se to sekání vytratí.