Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s PC

zdravím chtěl bych poradit s mým ,,novým PC". hned jak jsem ho doma zapojil tak se objevil zásadní problém a to že systém měl cca 15GB. Po taťkovém kamarádovi jsem si ho nechal dát do kupy a po zapojení šlo vše hezky do té doby dokud jsem zjistil že jdou jen systémové zvuky a přehrávač. hry, internet atd. zvuk neměly ale program pro směšování zvuku jsem nikde nenašel. Po čtyřech dnech jako zázrakem začal jít zvuk internetu o den později i u her . Jenže dnes po cca dvou týdnech zvuk nejde zase u ničeho (jen systémové) a když jsem chtěl pustit hudbu v počítači (mám jednu z prvních verzí winampu kvůli náročnost ) hodilo to hlášku: Bad DirectSound driver. Please instal proper drivers or select another device in configuration. Error code 88780078 . počítač je teď nějaký zasekaný zpomalený . třeba minecraft jak jsem do těď hrál na první spuštění tak se spustí až skoro napopáté a někdy i vůbec (to se pořád ozývá ten chybový gong nebo k čemu to přirovnat). a otázka s prosbou jak to vyřešit je na světě ještě se omlouvám za takový referát ale jsem z toho dost na nervy nechci totiž prudit mamku na jejím PC

jo ještě něco důležitého... procesor je Pentium(R) 4CPU 2.80GHz, 512MB RAM

DÍK MOC ZA RADY

Aha takze novy PC fungoval (ze ma system 15GB je uplne normalne ak sa jedna o nejake Vista alebo W7), a tatkuv kamarad ti to "dal do kupy" tak ze to totalne rozdrbal. Riesenie je dat to zas do stavu v jakom to bolo pri kupe, ak je to notebook tak to ma recovery na vyrobny stav (vid navod spusta sa to nejakou klavesou pri starte) alebo ak to je normalne PC dostal si instalacku Windows, nainstalovat nacisto a potom VSETKY a SPRAVNE ovladace (k zakl.doske, zvukovke, grafike, atd) zo stranok vyrobcu dosky,grafiky, atd.

P.S. aha pentium 4, tak to ale neni "novy" PC ale stary PC, takze plati stejne to co som pisal - preinstalovat Windows nacisto a potom spravne ovladace.
Mozes teraz skusit este preinstalovat directX na poslednu verziu, najdes na www.microsoft.com
.. tie spravne ovladace nainstalit mozes skusit aj hned teraz do tych Win co mas.

z tvých slov cítím že jsi na mě trochu naštvaný :-| nebuď každý jsme nějak začínali a to že tomu moc nerozumím není moje chyba;-) ale teď k věci systém mám win. XP taky se mi zdá že je to docela mameluk ten jeho kamarád protože se mi zdá že předtím pc jel lépe. No a s těmi ovladači mi poradili i konkrétní stránky z kterých jsem si je stáhnul kluci z jednoho fóra ale jelikož jsem asi den a půl neobdržel rady tak jsem se poradil zde

Taťkův kamarád zřejmě "zapomněl" (jiné slovo pro "neuměl") nainstalit balíky ovladačů, popř. kodeků (filtrů). Flash jej asi taky nechal chladným. Pozvi si na svůj PC někoho, kdo nebude zatížen dědičnou chorobou mozku - tím fotrobrach evidentně není...

to se lehko řekne v našem okolí totiž nikdo není. ale musím vás poprosit abyste na mě mluvili jako na úplného začátečníka (samozřejmě s věcmi kterým nerozumím nic nedělám) taky bych vás chtěl teď poprosit abyste mi pokud chcete napsali třeba bod po bodě postup jak to zprovoznit ;-) prosím moc by to pro mě znamenalo:-)

mysli si co chceš každý se v počítačích nevyzná jako ty nebo vy všichni a jestli je ti nebo vám všem zatěžko nekomu méně zkušenému polopatě poradit tak to napište rovnou. a taky na tebe mohu vybalit jak se elektronicky tlumí výškové reproduktory nebo jak se dělá reprovýhybka nebo jak se vůbec odlaďuje a pokud bys nechápal tak tě taky můžu prohlási za tupce!

Tady si to naklikej (zvol OS a pak v druhém okně Drivers). Stáhni a instaluj v pořadí, v jakém jsou ovladače uvedeny na stránce Intelu. Pokud nemáš SP3, budeš ještě potřebovat MS UAA.

Tohle je přesně to, co jsi měl udělat - stáhnout a nainstalovat tak, jak jsou na té stránce za sebou…Když Ti něco nepůjde, tak napiš:"Dělal jsem tohle a tohle, a ukázalo mi to tohle a tohle." Pak se bude radit lépe a konkrétněji…