Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nokia 5230, zkušenosti s mrznutím

Čaute, skončila mi smlouva u O2 a chci foun s doživotní aktualizací navigace,
snad to nabízí zatím pouze Nokia, když tak mě opravte.
O2 mi ho nabízí za 2500 při prodloužení tarifu 200 Kč na 2 roky.
V recenzích jsem se dočetl o mrznutí, vypínání a menších parciálních problémech.
Beru to s rezervou, všechny telefony jde snadno koupit přes net s šedého dovozu,
to nikdo neuvede ani verzi FW. 5230 se prodává od roku 2010, tak aktualizace FW
je asi dost žádoucí. Po mobilu potřebuji jen volání, SMS, navigaci a velký displej.
U klasického mobilu s klávesnicí dole asi nebude displej velký, třeba Nokia C5 PMP,
ale je u O2 za 3000 při mém plnění 200 Kč. Ještě jsem uvažoval o Nokii 500,
která je o 500 dražší a je na ni hafo negativních recenzí, některé i z roku 2012.
Nechám si každopádně poradit ve všem. Nechci mobil, kde u map potřebuji připojení k netu.
Avšak na druhé straně, minimálně časté připojení k netu mě asi nezruinuje.
Mám na mysli u Nokia lehce mrznoucí Symbian Anna oproti Androidu u Samsungu.
Co třeba Samsung Galaxy Y, který bych mohl mít za 1 Kč s Google Maps:

http://www.o2.cz/corporate/191973-mobilni_telefony /nokia-5230.html

http://www.o2.cz/corporate/191973-mobilni_telefony /samsung-galaxy-y.html

Díky za reakce.

1. Nokia 5230 rozhodně nemá Annu.
2. Anna ani Belle rozhodně NEMRZNOU - naopak bych je označil za řádově stabilnější, než Android, který lze shodit/dostat do katatonického stavu např. zuřivým klepáním po displeji při startu.
3. bod 2. platí samozřejmě (a bohužel) s rozumně nainstalovanými aplikacemi

Mohu-li ti radit, kašli na opovy nevýhodné nabídky výprodejových telefonů (které zaplatíš tak jako tak v tarifu a úvazku) a ber C7 nebo Nokia 700 nebo 701. Tyhle telefony mají Symbian^3, tj. jediný symbian, který se ještě vyvíjí a vycházejí na něj aktualizace (v běhu je po Belle další - "c-čko") a který je na dnešní poměry dostatečně rychlý

Google Maps je pro navigaci využitelný jen velmi, ale velmi omezeně, zatím bych ji označil jako "kinder-navigaci" ;-)

Nokii 5230 používám s CFW (svižnější, nežere tolik bat.) a jsem celkem spokojen (pří zapnutém A-GPS je první lokalizace téměř okamžitá). Co se týče navigace, je funkční, mapové podklady také v pořádku, ale se samotnou aplikací (v 3.04) kamarádi nejsme:

Při naplánované trase nelze trasu prohlížet, zoomovat apod., lze si jen projít jednoduchý itinerář (stačila by třeba i simulace jízdy - bohužel není). Správa POI je téměř nemožná - např. při importu POI nelze určit do jaké kategorie se mají uložit, sice je lze ručně přesouvat, ale při několika stovkách POI je to očistec. Rovněž nelze jednoduše POI hromadně odstranit (pouze po jednom mazat). Nevím jak Google Maps na mobilu, ale pokud jsou stejné jako na PC, je to o proti Nokii luxus... Velkou výhodou map od Nokie je cena (zdarma) a možnost offline. Co se týče mobilu samotného, tak tuhnul snad jen při experimentech s různými CFW, jinak je rychlý, stabilní (ale to může být právě díky CFW, s ofiko FW posledních verzí nemám zkušenosti)

Takže pro neznalého chytřejších founů:
Na 5230 jedou mapy dobře, s posledním FW nemrzne každých 30 minut?
A není třeba při hledání v OVI Maps mít v provozu internet?

O to mi jde, o nic jiného.

Jsem "rakev ready člověk", takže chci jen to nejnutnější,
jen abych zadarmo trefil k neznámému místu v ČR.