Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nokia 5230, zkušenosti s mrznutím

Čaute, skončila mi smlouva u O2 a chci foun s doživotní aktualizací navigace,
snad to nabízí zatím pouze Nokia, když tak mě opravte.
O2 mi ho nabízí za 2500 při prodloužení tarifu 200 Kč na 2 roky.
V recenzích jsem se dočetl o mrznutí, vypínání a menších parciálních problémech.
Beru to s rezervou, všechny telefony jde snadno koupit přes net s šedého dovozu,
to nikdo neuvede ani verzi FW. 5230 se prodává od roku 2010, tak aktualizace FW
je asi dost žádoucí. Po mobilu potřebuji jen volání, SMS, navigaci a velký displej.
U klasického mobilu s klávesnicí dole asi nebude displej velký, třeba Nokia C5 PMP,
ale je u O2 za 3000 při mém plnění 200 Kč. Ještě jsem uvažoval o Nokii 500,
která je o 500 dražší a je na ni hafo negativních recenzí, některé i z roku 2012.
Nechám si každopádně poradit ve všem. Nechci mobil, kde u map potřebuji připojení k netu.
Avšak na druhé straně, minimálně časté připojení k netu mě asi nezruinuje.
Mám na mysli u Nokia lehce mrznoucí Symbian Anna oproti Androidu u Samsungu.
Co třeba Samsung Galaxy Y, který bych mohl mít za 1 Kč s Google Maps:

http://www.o2.cz/corporate/191973-mobilni_telefony /nokia-5230.html

http://www.o2.cz/corporate/191973-mobilni_telefony /samsung-galaxy-y.html

Díky za reakce.

Takže pro neznalého chytřejších founů:
Na 5230 jedou mapy dobře, s posledním FW nemrzne každých 30 minut?
A není třeba při hledání v OVI Maps mít v provozu internet?

O to mi jde, o nic jiného.

Jsem "rakev ready člověk", takže chci jen to nejnutnější,
jen abych zadarmo trefil k neznámému místu v ČR.