Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s wifi, router - po instalaci Internet přestal pracovat

Notebook HP Pavilion dv5 (Atheros AR 5007 802.11b/g Wifi Adapter) + Vista + router TL-WR340GD + net od UPC. Prosím o radu. Nainstalovala jsem router na PC, vše proběhlo jak má, instalace, nastavení bez problému. Poté, co jsem oddělala kabel mezi notebookem a routerem, Internet přestal pracovat. V „Centru sítí a sdílení“ se mi ukáže „Přístup: Pouze místní síť“. U druhého notebooku nemáme problém. Toto samé mi stalo i u routeru od D-linku, přitom s bezdrátovým připojením připojením na např. veřejné sítě nemám problém. Nemůžete mi někdo poradit, jak to zprovoznit, případně doporučit router? Díky, B.
Změna předmětu, původně: Problém s wifi, router (Kráťa)

Nainstalovala jsem router na PC

Router se neinstaluje do PC, router se konfiguruje přes webové rozhraní. Bohuželk jsi nenapsala, co a jak jsi nastavila ani jak jsi router zapojila? Takže zkus uvést podrobnosti, pak se bude dát poradit. Ping na router funguje?

nelze komunikovat s Primární server DNS

potom nech dns servery na "automaticky"
(můžeš tam mít ručně vyplněnou starou konfiguraci)

pokud nemá provider nějaké zbytečné omezení, je možné tam vyplnit i některé z opendns.

jestliže máš dns na automaticky a přesto máš takovou chybovou hlášku, zamysli se zda nemáš nainstalovaný nějaký antivirový antiinternetový balík, nefunkčnost bývá někdy jejich vina.

dík za pomoc, tady je výpis:

Konfigurace protokolu IP syst‚mu Windows

N zev hostitele . . . . . . . . . : musilovab-PC Prim rnˇ pýˇpona DNS. . . . . . . : Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridnˇ Povoleno smŘrov nˇ IP . . . . . . : Ne WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne Adapt‚r bezdr tov‚ sˇtŘ LAN Bezdr tov‚ pýipojenˇ k sˇti: Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR5007 802.11b/g WiFi Adapter Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-22-69-29-68-A5 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano Spojenˇ - mˇstnˇ adresa IPv6 . . . : fe80::ac1b:c085:5bda:9cff%13(Preferovan‚) Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.0.101(Preferovan‚) Maska podsˇtŘ . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Zap…jźeno . . . . . . . . . . . . : 22. Łnora 2012 18:26:22 Z p…jźka vyprçˇ . . . . . . . . . : 22. Łnora 2012 20:26:22 Věchozˇ br na . . . . . . . . . . : 192.168.0.1 Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1 Servery DNS . . . . . . . . . . . : 213.46.172.38 213.46.172.39 Rozhranˇ NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno Adapt‚r sˇtŘ Ethernet Sˇśov‚ pýipojenˇ Bluetooth: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Zaýˇzenˇ Bluetooth (sˇś PAN) Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-21-86-74-CB-15 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r sˇtŘ Ethernet Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti: Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0) Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-1E-68-C6-A4-FE Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano Spojenˇ - mˇstnˇ adresa IPv6 . . . : fe80::456:b614:b15c:7c92%10(Preferovan‚) Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.0.103(Preferovan‚) Maska podsˇtŘ . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Zap…jźeno . . . . . . . . . . . . : 22. Łnora 2012 18:26:15 Z p…jźka vyprçˇ . . . . . . . . . : 22. Łnora 2012 20:26:16 Věchozˇ br na . . . . . . . . . . : 192.168.0.1 Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1 Servery DNS . . . . . . . . . . . : 213.46.172.38 213.46.172.39 Rozhranˇ NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 3: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{0D59B608-9389-4813-9C8F-B170B8C3068E} Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 4: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{8B9A55F6-B752-4139-9BEC-32FB3A762ADA} Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 5: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{D4A78AD3-4220-49D5-9FD4-DD461F859A75} Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 7: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 02-00-54-55-4E-01 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano

Přístup: Pouze místní síť

znám jen xp, o té formulaci nevím co si myslet. vidíš opravdu svoji wifi síť?
ne: neblokuje se wifi klávesovou zkratkou nebo přepínačem?
jo: v ipconfig vidět není, čili wifi nemá spojení. není ip adresa wifi nastavena ručně?

"je to vista": není to neaktualizovaná verze bez servicepacku?

nemá notebuk napevno zvolený režim wifi např. 802.11n, a router 802.11g?
a jiná podobná nedomluva: je číslo kanálu wifi routeru ok? není podezřelých 12,13?

Diagnostika sítě se pokusila vyhledat příkazem ping vzdáleného hostitele, ale neobdržel odpověď.

zkusil bych tracert, kde to chcípne - jestli hned za routerem...

tracert pc.poradna.net