Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD se v BIOSU NEUKAZUJÍ

Ahoj, potřeboval bych prosím poradit, koupil jsem si novou základní desku a po připojení HDD nejsou vidět v BIOSU. Ty HDD mají rozhraní IDE, musel jsem použít konvertor na připojení SATA. Nastavil jsem v BIOSU zpoždění na 15 sec, aby ty staré HDD měly dostatek času předat informace a načíst se, ale bohužel se mi neukážou. Prošel jsem BIOS, ale nic mě nenapadá. Prosím o pomoc. Nový HDD s rozhraním SATA bych klidně koupil, ale mám na těch starejch HDD spoustu uložených věcí. Děkuji za radu.

Máš sice pravdu, ale už jsem si na to dal pozor. Skutečně jsem to tam dal blbě, ale pak jsem to přendal správně. Na starý desce běhali v pohodě, bude to nějaká blbost v BIOSU. Nevíš prosím tě jestli to zpoždění se nastavuje přesně na sekundy nebo stačí, když to mám na 15? Dík

Neznám. Kupoval jsi to oboje u stejné firmy (řadič, MB)? Pokud ano tak ať Ti poradí že to spolu nejde. Zkusit řadič v jiném PC nebo s jiným diskem. V nejhorším nahrát do MB nový BIOS - můžeš si ale zničit MB, je to riziková operace.