Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Datové přenosy 3G vs. wifi, spotřeba energie?

Možná pokládám otázku na kterou nejde odpovědět.

Rád bych věděl, zda je vyšší spotřeba energie v mobilu při datovým připojení přes 3G síť (signál dostatečně silný) nebo přes wifi síť (signál dostatečně silný).

Stejně mám tušení, že se na to nedá odpovědět, že v praxi to bude pokaždé naprosto jinak. Ale přesto se ptám - plánuju mobil čistě na data a chci prodloužit výdrž na aku.

Pavel

Zkusenost mam prave na Samsungu s Androidem uplne opacnou, tusim ze wifi na androidu prechazi do nejakeho usporneho rezimu, naopak pri datove siti dochazi neustale k prepinani UMTS/HSPA a EDGE, zrejme zavineno spatnym pokrytim operatora rychlymi daty(zde v dane lokalite) tento jev nebyl jen u Samsungu s Androidem, ale i u mych byvalych Nokii se Symbianem, takze dle meho modem je daleko vetsi zrout. Tezko rict jak by se tohle chovalo pri neustalem prepojovani z jedne wifi site na jinou.