Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velmi jednoduchý prohlížeč obrázků

Ahoj, potřebuji pro dědu (86 let) velmi jednoduchý prohlížeč obrázků, něco jako je ten integrovaný ve windows XP, avšak ne tak zabržděný. Prostě přiblížení/oddálení kolečkem myši a posun prostředním tlačítkem. Toť vše. Možná ještě dvě šipky dopředu a dozadu :) Různě jsem hledal, ale všechny co jsem našel jsou extrémně přeplácané (acdsee, irfan atp).

Používám a chtěl jsem doporučit Irfan, ale když je podle tebe přeplácaný, tak to už teda fakt nevím?!

Nechápu, co je na něm přeplácaného, chová se přesně tak, jak chceš - mám ho asociovaný na všechny grafické formáty (JPG, GIF, PNG, TIF, atd...), takže si najedu na jakýkoliv obrázek, stisknu Enter, tím se otevře obrázek. Pak stisknu ještě jednou Enter (přepnutí na fullscreen) a pak už jen mačkám klávesu (pohodlný mezerník) a prohlížím fotky...

Mno, pro seniory Irfan moc není (i když já jej pokládám za jedničku). Má to oddělený prohlížeč a thumbs (vysvětli to staříčkovi/stařence :-)), ťuknutí na asociovaný obrázek předpokládá ještě otevření nějakého manageru (TC, průzkumák). Takhle důchodci nefungujou.

A jak jinak otevřít fotku když ne pomocí asociace? Otevřít si prohlížeč, menu Soubor/Otevřít a pak se proklikávat stromovou strukturou? To je IMHOj ještě horší.

TC je snad zvládnutelný i pro seniory - po spuštění lze nadefinovat obsah oken (cestu do adresáře s fotkama). Takže spustí TC a hned bude ve fotkách. A k prohlédnutí miniatur ani nepotřebuje spouštět žádný další program, zvládne to přímo TC (Ctrl+Shift+F1).

to máš těžký. někdy hraje důležitý faktor moc ikonek, je to jiný, dělá to nějak jinak.

nejde i o věk. mojím historickým úspěchem je naučení ctrl+c tý mojí barbary roseový. maxthon musí mít historickou jedničku- půl roku otevírala okno, pak ho zavřela a otevírala další - dnes prohlíží jako starý mazák. na úpravu obrázku musí být 602pc suite, cokoliv jiného je blbé...:-D

:-D Jo, nějak tak. Mamča bravurně zvládá mail (bez klienta, přímo v nejmenované schránce) i navigaci v Netu. To se prosím naučila po měsíci "studia" na tehdy novém notesu (dva roky ago). Kopírování a vložení pak jak starý mazák. Musím pro ni ovšem volit soft, který je snadný a intuitivní (viz ta inkriminovaná Picasa) - "systém" Total Commanderu je jí odepřen (má humanitní vzdělání a stroje ji děsí)... BTW: za vrchol svého pedagogického umění pokládám edukaci usera (taky staříčka, 67) PhotoScapem. Chtěl mírně upravovat, ale hlavně tisknout "složeniny" z obrázků. Po týdnu krutého brainstormingu už vyráběl velmi pěkné koláže. To su Comenius, co? :-D

Moje maminka byla rovnou hozena do vody. Dovezl jsem jí starší noťas po dceři, nainstaloval a nastavil, co je nutné a taky to jakžtakž zvládá. Je pravda, že SMS z PC nepošle (ale to ani z mobilu), stejně tak nepošle a nevybere gmail (i když jí to bylo několikrát ukázáno). Spravuju ji to via TeamViewer; když už sem u ní vlezený, tak jí maily vyberu (stejně ji nic normálního nechodí). Komunikujeme několikrát týdně Skypem. Má to hlavně na internet, nemusí si kupovat noviny a časopisy.

Příští rok jí bude 80. Bývalá "kancelářská krysa", takže s klávesnicí nemá problém.

Proč tak zhurta? Ty budeš asi drsňák co ty filtre. Nebo snad víš o nějakém sw který je podobný jako "Program Prohlížeč obrázků a faxů" a přitom se dá svižně používat i na zoomování velkých fotek? Radši se jdi vyspinkat :-p