Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optimální Teploty

Zdravím, používám Program Speedfan 4.44 na měření teploty PC.

Chtěl bych se zeptat na čip ITE-8720F a na jeho optimální teplotu, kterou jsem na internetu nevyhledal.

Speedfan mi měří:
Vypíšu teploty, které se pohybují pří hraní náročných her.

Čip ITE-8720F
Temp1 - 38-46°C
Temp2 - 33-[b]48[/b]°C
Temp3 - 54-68°C

CPU
Core - 41-59°C

HDD
HDD - 40-50°C

Tyto teploty dosahuji pří hraní Company of Heroes a náročnějších her.
-------------------------------------------------- ------------
Nejvíce mě zajímá tedy teplota Temp3 ...
1.) Nevím jestli je zde u toho čipu nějaké riziko poškození, nevím co čip přesně dělá a jaká je jeho optimální teplota.

2.) Chtěl bych se dozvědět hlavně optimální teplotu..
-------------------------------------------------- ------------
OS - Window 7
Základní Deska - GIGABYTE MA770T-UD3
Processor - AMD Phenom II X4 955 Black Edition
RAM - PATRIOT 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9-9-9-24 G2 Series (AMD Black Edition)
Grafická Karta - nVidia GeForce 9600 GSO

Na té levné desce, je prostě mizerně/nedostatečně řešeno chlazení můstků.
Zkus sundat bočnici a ofukovat desku nějakým stolním ventilátorem, ani ta krabice není nic moc.
Pokud nestačí ten pomaloběžící 200mm fan tak máš možnost tam dát 2x 120mm a tím zvýšit průtok.

M-Pol-ova odpoved je jednoznacna, ale prekvapuje me, ze resite ten jeho disk, 50 stupnu je jeste v pohode, bezne teploty disku jsou tak okolo 45 stupnu, starsi disky chodily i na 50, pokud clovek nechtel doma startovat leteckej motor (ventilator pod kazdym diskem), tak ta teplota na tech 50 v pohode vyleze i v jinak dobre vetrane skrini.

Jen upřesním. Převzato :

Vysoká teplota je jednou z nejčastějších příčin selhávání pevných disků.

pod 40 stupňů - vhodná teplota, ale málokdy dosažitelná bez aktivního chlazení
nad 40 stupňů - snesitelné, pokud disk není používán nepřetržitě nebo na ukládání cenných dat
nad 45 stupňů - již znatelné riziko
nad 50 stupňů - velké riziko poškození disku
nad 60 stupňů - často nastává chyba čtení / zápisu, selhává elektronika, neodpovídá provozním specifikacím drtivé většiny disků

Typický důsledek: zmizení disku ze systému, problémy s detekcí disku, poruchy čtení a zápisu
Projev selhání: od určité teploty okamžité následky, jinak urychlený proces stárnutí.