Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bootování z USB

Dobrý den, udělal jsem si bootovací USB flashdisk s instalačkou Windows 7 a bootovací flahdisk s Memtestem. Na nooteboku fungjí bez problému, po startu systému mi je nootebok najde a začne bootovat z nich. Ale na PC se mi po nastavení v BIOSu bootování z USB stejně nezpustí ani z jedné. :-(
Chci se zeptat, proč není v biosu volba jenom USB a místo ní je USB-HDD. Co to znamená?
Co znamenají další volby USB-cdrom,USB-FDD, USB-ZIP no a ješte LS120 a samotný ZIP?
Když nastavím všechno na usb-hdd, tak se systém nenačte ani z HDD a ukazuje se jenom duhý obrázek(verifing DMI pool data....)
Děkuji.

musis skusit aj ostatne USB-neco nastavenia v BIOSe, kazdy BIOS berie flash ako iny typ zariadenia v zavislosti od toho jak presne je ta bootovacia flash vytvorena.
A ked vobec nic nepomaha tak je niekedy dobre skusit vytvorit oddiel na flashke v DOSe (nie Windows) tom PC v ktorom chces bootovat, vtedy to moze trochu inac umiestninu tu particiu, niektore BIOSy maju problem ked je umiestnena blbo, pretoze blbo preratavaju CHS na LBA. Niekedy pomoze aj dat na flash do MBR novsi bootovaci kod, nie stary DOS kod ale novsi MBR kod z Win9x alebo XP. t.j. uspech zavisi aj od toho ze cim presne si tu flash robil bootovatelnu.

No, další volby- USB-CD ROM je Cd mechanika externí, připojená přes USB, FDD je floppy disc drive ( čili disketovka) ZIP a LS120 byly taky mechaniky s tehdy docela úctyhodnou kapacitou ( dneska je to muzeální zařízení).
Nepiš prosím NOOTEBOK - je to děsný! Je to notebook! Note= poznámka, book= kniha

Musíš vyzkoušet při jakém nastavení to bude bootovat a nehledět na názvy. Mně to např. bootuje při volbě USB-ZIP.
A malá rada: Nelez pořád do BIOSu. V drtivé většině se při startu dá stiskem určené klávesy (podobně, jako když chceš do BIOSu) vyvolat menu, kde se ti zobrazí možnosti odkud bootovat. U některých strojů dokonce se zobrazí pouze právě přítomná zařízení. Musíš si ale příslušnou klávesu najít sám, protože v tom panuje notná nejednotnost. Viděl jsem snad všechny klávesy od Esc po F12.

Staršie BIOS-y z čias počiatkov podpory bootovania z USB, očakávajú na USB porte, skutočné zariadenia USB-CDROM,USB-FDD, USB-ZIP alebo USB-HDD, tieto naozaj existovali, co neexistovalo v čase keď tie BIOS-y písali, boli USB Flash disky .... :-)

Ono sa nabotovať zvyčajne dá, najlepšia býva volba USB-HDD, býva potreba zmeniť na Flashk-e, " media descriptor " alebo použiť iný nástroj na tvorbu USB Flashdisk-u, taký, ktorý to urobí automaticky, prípadne má to vo voliteľných nastaveniach.