Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stolní přístroj LP to mp3

Narazil jsem v jednom časopise na obrázek "gramofonu", který převádí
LP do mp3, bohužel bez bližších podrobností, značka ( snad ) IOM,
po hodinovém hledání jsem nic nenašel. To by byl naprosto přesný dárek pro tátu.
Představuji si to takhle : nasadím LP, zmáčknu některé volby a LP se uloží na HDD,
paměťovou kartu nebo cokoli jiného do mp3 nebo wav. Komp táta prostě nezvládne
a má skvělou sbírku vinylů. Jedna fotka je k mání, bohužel mi chcípla baterka,
takže lepší teď nebude, zrovna jsem trefil odraz světla a zapomněl zapnout makro :-/
Nevíte o něčem takovém ?

[lptomp37ft.jpg]

Stabilita a přesnost otáček - netrápí mne; toto trápí špatně navržené a zkonstruované decky. Stárnutím trpí ponejvíce kazety typu normal; u CrO2 a metal se projevuje minimálně. Šum mne také netrápí, navíc nahrávám bez Dolby; šum trápí jen posluchače mezer mezi skladbami :-D. Pomocí testovacího CD z časopisu STEREO jsem (spolu s kamarádem) zjistil že můj kazeťák jde spolehlivě nad 20 kHz...

cena toho kazeťáku ovšem přesahuje cenu pc, čili dnes nesmyslná investice. všechny (normal) kazety které jsem vlastnil jsou dnes prakticky vymazané, slyším to bohužel i ve svém středním věku :beer:
nějaké lp ještě archivuju, kupodivu hafo z toho je sehnatelné na cd, převod z gramo je proto ztráta času. než se rýpat s převodem do wav/mp3 a stříháním po skladbách, je lepší obejít cdbazary nebo dc++
na poslech si nechávám cd, do práce konvertuju na mp3, staré lp leštěné karbonovým kartáčkem z tuzexu jsou dnes dobré leda jako obrázky na zeď

Ehm, asi jsem z jiné planety. Tady, na Zemi, se dá z druhé ruky tříhlavý tape deck (třeba Technics) pořídit za cca 2000 Kč. Asi v té jiné galaxii jsou počítače levnější... Navíc, protože jsem se vždycky ke gramofonovým deskám nechoval jako vepř (myšleno prase), tak mi i po setření prachu karbonovým kartáčem Lenco (ano, koupený v Tuzexu) hrají tak, jak jsem si je přinesl koupené z obchodu (nebo zapečetěné z burzy). A některé rarity, které nejsou na CD, jsem si na CD udělal (neb starší člověk je pohodlný a nechce se mu tahat desku z obalu).