Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nakonfigurovat router D-Link DIR-300?

Prosím o radu, potřebuji připojit toto zařízení, při instalaci se mi rozsvítí všechny ikonky zeleně, ale na konci instalace při kontrole mi to píše chybu. V počítači mám automatickou adresu v routru mám moji přidělenou adresu a pořád mi to nefunguje , poradíte co s tím?
A ještě jeden dotaz, pokaždé když se snažím o toto nainstalování, a potom vracím zpět do PC adresu přidělenou(bez routru na přímo) Tak musím obnovit systém , jinak mi internet prostě nejde , čím to je ? děkuji mockrát za radu .

Změna předmětu, původně: D-link, dir 300 (host)

Díky za rady, večer to zkusím. Jen mi poraďte jak mám po neúspěšném zapojení tohoto jak píšete krámu ( s čím souhlasím), zprovoznit internet, když ta adresa znovu nefunguje a já musí použít obnovení děkuji

Tak se mi to podařilo, během pár minut. Ale neměla jsem zabezpečené připojení, tak jsem nastavila heslo, a noťas se nemůže připojit, svítí všechny ikonky sousedů , ale jen u toho mého je červený křížek tak nevím kde je chyba :

router samotný má nat, to znamená jisté zabezpečení sítě za ním.
kdežto ty tím zabezpečením asi myslíš tu microsoftí absurdnost z win7, tak ji zas vypni - to se používá třeba na wifi na veřejnosti.
normální lidi tam mají nastavenou kancelářskou síť. domácí samoadmini s tím však nejsou schopni nasdílet disk sousedního pc, a musí nastavovat tzv. "domácí síť", kompatibilní jen s win7.

aha, já se domníval že jde o nastavování sítě ve win7.

v nastavení routeru: admin tam mívá nějaké heslo, přístup bývá povolen jen ze strany lan, tedy i wifi. proto se doporučuje heslo změnit (a napsat na router).
wifi: pokud nejde o osamocený barák bez sousedů, nastavuje se šifrování aspoň wpa-psk. jeho klíč wpa-key se zadává při prvním připojení do wifi sítě, windows si ho pamatují.