Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ntldr missing strikes again

na jednom pc ktore som robil ja sa periodicky objavuje tato chyba. vzdy ju odstranim ale po 2-4 tyzdnoch mi ty nestastnici volaju ze to tam maju znova. reinstal nechcem robit. co moze sposobovat tuto periodicitu? chybu odstranujem prekopirovanim ntldr z instalacneho cd. system xp sp1 en

Periodicitu sposobuje pravdepodobne pouzivatel :)) Keby mu odchadzala cela prva particia tak poviem ze nema vo Win 48bit LBA (ale aj tak preistotu spust enablebiglbatool.htm ze co vypise), ale chybajuci len ntldr a vsetko ostatne OK? ::) Neviem si predstavit virus ktory by robil takyto nezmysel (mazanie ntldr, naco by to bolo tomu virusu dobre?), jedine co sa mi zda pravdepodobne ze sa tam kazde 2 tyzdne snazi pouzivatel nacpat nieco (napr. nejaky iny OS apod.) a odstreli to alebo co ja viem co tam ten pouzivatel instaluje/maze/spusta nejaky cleanovaci program alebo co...

Inac bolo by mozne ze nieco mu pravidelne nakazi ntldr a on potom spusti kontrolu antivirom, vyhodi mu to ze ntldr nakazeny, a on ho da vymazat :-D Skus sa ho na to opytat :-)

system je ntfs a zasah uzivatela moc neverim pretoze je dost neznaly. podozrenie na virus sa nepotvrdilo pretoze som tam ziaden nenasiel a navyse silne pochybujem zeby nejaky virus nicil ntldr.
ms pise o fragmentacii mft root foldra a prilis velkym poctom suborov v tomto adresari co sa mi zda ale divne lebo poznam kopec inych xp ktora musia byt podla mna ovela viac "zasrate" mnozstvom suborov v root foldri.
ms odporuca pouzitie bcupdate2 utility ale pride mi to cele take divne kedze doteraz som sa s opakovanim tejto chyby nestretol u inych pc.
pc ma jeden rok silne pochybujem ze nepozna biglba (disk je tusim 120GB) ale teoreticky by sa to dalo tymto vysvetlit este to pre istotu overim.