Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak aktualizovat Průzkumník při změně označení disku?

Ahoj lidičky, o co jde:

mám ramdisk a za chodu ho zastavím a změním jeho velikost a zase ho rozjedu (služba), je to dělaný přes devcon.exe, tohle funguje OK. Když ho zastavím a změním jeho označení, např. ze Z: na U: a zase ho rozjedu, v Průzkumníku je pořád Z: s červeným otazníkem a když na něj klepnu, zobrazí se zcela logicky chyba "... odkazuje na umístění, které již není k dispozici...", ale přes příkazovej řádek je ten novej disk přístupnej jako U:, dá se na něm vytvořít adresář.

Ale Průzkumník ten novej disk U: nevidí, ani po znovuspuštění, ani nová instance. Nevíte někdo jak ho k tomu donutit?

Díky,
Pavel

Predpokladam ze zmena pismena sa uskutocnuje priamo v nastaveniach programu ktory vytvara RamDisk. Keby si to urobil cez prave tlacidlo mysi na Tento pocitac vybrat Spravovat vlavej casti vybrat Sprava disku a pismeno disku menit tam?

Aha, to jsem nenapsal, dělám to jinou aplikací. Ve správě disků ho neuvidím, protože ten ramdisk je simulovanej jako typ ramdisk (a ne třeba typ hdd), takže správce disků ho nevidí, stejně ho nevidí ani diskpart.

Pavel