Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Outlook Express 6 a zahadne ztracena vsechna posta :(

Zdravim, byl bych velmi zauzlovan resiteli meho akutniho problemu :)
Pouzivam delsi dobu jako mailklienta Outlook Express 6. (duvody tohoto hazardniho jednani bych nerozebiral :) )
Dnes ho pustim a misto cca 6000 mailu a hromady slozek se na me tvari standardni struktura, jedna moje slozka a pak slozka "Search folders". Kouknu do adresare, kde si OE uklada postu a vidim vsechny svoje .dbx archivy tak, jak jsem je vcera zanechal, k nim vsak pribyly Dorucena posta (1).dbx a Posta k odeslani (1).dbx ... Kdyz je smazu (tj. necham puvodni soubory tak, jak jsem je vzdy pouzival), pri spusteni OE se vytvori znova. Import taktez nefunguje, a to ani do jineho klienta. Idealne bych potreboval neco, co by ty archivy zkontrolovalo a pripadne primo opravilo, tj. nerad bych extrahoval tech 6000 mailu po jednom, uz jen proto, ze nevim, jak je pak nacpat do novych slozek :)
Uz jsem zkousel SW typu Advanced Outlook Express Recovery, ale ten nejenze obnovi jen asi tri slozky a zbytek Failed, ale navic to taha mail po mailu .. Pokud ma nekdo nejaky napad, byl bych opravdu velmi zavazan :)
Diky, admix

duvody tohoto hazardniho jednani bych nerozebiral...

Dobrá, pak zajisté chápeš, že co se stalo, stát se muselo...:-) 6Kilo majlů je na Outlook Express prostě moc. Při startu/ukončení se mlčky složil, zničil databáze pošty a při příštím spuštění si proto vyrobil, typyckým Microsoftím způsobem, "Dorucena posta (1)" nové. Zkus ho donutit používat ty trosky, avšak domnívám se, že si je Outlook sám zničil důkladně a každá snaha bude marná.

Jednou se mi taky nezobrazily složky - prostě se nevešly do paměti (cca 15000 mailu). Ručně jsem upravil swap soubor na větší velikost, složky se pak načetly - odmazal jsem nejstarších cca 5000 mailů a swap zase vrátil. Mimochodem, lze v Thunderbirdu mít permanentně zobrazené kontakty jako v OE?

Jestli si dobre vzpominam z doby, kdy jsem pouzival OE, tak se mu daly vnutit cizi .dbx soubory takhle:
1) vytvorit v OE nove slozky s presne stejnymi jmeny jako ty, co chci naimportovat
2) nakopirova do techto novych slozek jakekoli maily (aby slozka nebyla prazdna) (ted uz si nevzpominam, jestli stacilo nakopirovat tam jen par mejlu, nebo jestli se tam toho muselo nakopirovat tolik, kolik bude v naimportovane slozce..)
3) ukoncit OE
4) premazat timto postupem vytvorene nove .dbx soubory temi, co chces naimportovat (musi mit stejny nazev souboru)

Nevim, jestli ti to pomuze.. ja jsem to casto pouzival k ruznymu sachovani s .dbx, ale OE mi nikdy nezkolaboval, i kdyz jsem v nem mival mnohem vic mejlu.

Jdu na to, diky za tip, tohle me nenapadlo (sam se divim) :)
EDIT: Zatim se tento postup zda zcela neucinnym :(
EDIT2: Takze postup je zcela neucinny, pri startu se zas vytvori (1) slozky plus Search folder.dbx ... Import do Thunderbirdu taky nejde, importuje to ten novy obsah. Kdyz vytvorim nove slozky presne podle stare stuktury, tak importuje spravne (v kazde slozce jedna zprava), ale kdyz ty .dbx nahradim, importuje jen 40 zprav z jedine zachranene slozky :(

Zkusim a kdyztak mrknu po 'plne verzi', diky za tip
EDIT: Takze jsem zkusil to demo a to otevre pouze dva .dbx archivy, zbytek je zjevne nenavratne poskozen :(
EDIT2: Pri pokusu o ulozeni jakekoliv zpravy se ulozi dva bajty do .eml .. takze panove, diky za snahu, ale s maily se definitivne loucim :(

No jeste bych to nemazal... Dival ses do tech .dbx souboru, co v nich je? (treba pres F3 v totalcommanderu)
Aspon bys videl, jestli to tam vubec v nejake podobe je, nebo jestli je to opravdu treba premazane nulami. Jestli to tam jeste je, tak by se to s trochou snahy odtamtud dostat mohlo... dyt ty soubory nejsou nejak zvlast rafinovane.

Len tak mimochodom: starsie outlook-y (2000 a mozno aj novsie) maju problem ak ich .pst subor prekroci velkost 2GB (alebo 4GB uz neviem), ten .pst si v tom pripade poriadne posahaju, a maily v pr... :-), oplati sa priebezne kontrolovat jeho velkost.
Pri dnesnych sposoboch mailovania (ked ludia nacpu do jedneho mailu aj 10MB fotiek alebo .doc subor) sa to stava beznejsim javom ako kedysi.

Nie je to podobne aj u OE? Ake velke mas tie .dbx?