Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neznámý software

Dobrý den,

Prosím můžete mi pomoci s nasměrováním své otázky na správné místo ve vaší společnosti.
Jedná se o problém s naprogramovanými aplikacemi pod Windows. Programuji takové pomocné aplikace např. pro matematiku, český jazyk, tedy spíše nekomerčního a výukového charakteru. Bohužel začínám mít problém s hláškou „Neznámý software“ což uživatele zaráží a neustále se ptají co a jak. Není to dobré. Zvláště pak aplikace není hodna takové reference. Snižuje to důvěryhodnost a přitom není důvod. Některé výukové aplikace nelze provozovat pomocí webových stránek, nebo je to příliš složité a nikdo to implementovat nebude.

Můžete mi poradit, jak je možné docílit toho, že cizí software nebude takto označováno?
Je nutné se nějak jako programátor registrovat?
Lze to řešit bez nutnosti investování finančních prostředků?

S pozdravem David Bazala

www.amapro.cz

Kde přesně a v jakém okamžiku se hlášení zobrazí?
Pokud při spouštění software ze sítě, je to standardní chování Windows. Pokud při instalaci, je to standardní chování Windows.
Abys to vyřešil, potřebuješ aplikace certifikovat - aplikace i instalátor musí obsahovat softwarový certifikát.
Cena za takový certifikát na rok je ve stovkách USD

ty jafi, neplete se mi to s akcí před lety na získání certifikátu za pár stovek kč- nebo to bylo jen pro prosté občany? jinak ano, obě okna souvisí s tučným písmem+ uac, který upozorňuje v ads na zone identifier.

řešením by mohl být neinstalátor+ instal rutina v exe spoušťěči i když proč? data do appdata a nazdar.

Niečo mi ušlo? Nestihol som vlak?
NIE, riešením je napísať taký program, ktorý nepotrebuje privilegovaný účet a nezasahuje do systémových nastavení...
UAC len varuje pred spustením programu s vyššími právami.

Ale možno som 100 rokov za opicami a všetky moje programy, ktoré som doposiaľ napísal fungujú iba zázrakom.