Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný HDD

Nejakym zposobem mi kixl HDD, 200GB sata seagate. Kdyz ho pripojim ke kompu, vsechno se absolutne zabrzdi a jakykoliv proces trva i nekolik minut, ale k datum se mi podari dostat. Problem je v tom, ze nektere soubory jsou poskozene a nejdou zachranit.
Kdyz ale nabootuju ze sveho acronis rescue cdcka, ve vlastnim prostredi tohoto programu se k datum dostanu bez problemu, problem je v tom, ze je to trial a s daty se neda pracovat.

Muj dotaz je nasledujici:
1) Je mozne, ze v jinem prostredi nez windows je mozno s daty lepe pracovat? Pokud ano, muzete mi nejaky takovy poradit?
2) Jak muzu kopirovat subory tak, aby se kopirovani nezastavilo, kdyz je mezi kopirovanymi soubory nejaky vadny? V idelanim pripade aby to i na konci procesu zahlasilo, ktere soubory nebylo mozno presunout

Dekuji moc predem za odpoved

Ja som mal este tazsiu havariu HDD, mne nesiel nabootovat Win, ani spustit recovery console, ani naformatovat. Mohol by si skusit:
1.pripojit HDD ku kompu s inym OS napr. u kamosa pod Linuxom zachranit tie data

2.skusit uz spominany BartPE, je dobry

3.alebo este skusit Win98.

(mne sa to nakoniec podarilo kombinaciou poslednych dvoch, pod Win98 s Bart-om a dalo sa zachranit vsetko).
ale v mnohych pripadoch fakt pomoze len iny OS.