Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Baterie, které netečou

Můžete někdo doporučit značku monočlánků, tužkovek a mikrotužkovek,
které spolehlivě nevytečou ? Prakticky každá druhá dvojice baterek
mi vyteče, když jim dojde životnost. Naposledy dnes mě dojala čtveřice
mikrotužkovek Energizer v telefonu pevné linky. Displej mi zhasnul,
chtěl jsem vyndat baterky a vylila se na mně lepkavá kyselina :-/.
Podotýkám, že mám mimořádně suchý byt a dělají mi to různé značky,
včetně alkalinek. Snad jen Duracell jsem nezkoušel.
Patrně se vyplatí zainvestovat do pořádné nabíječky a používat aku ...

ale malá poznámka k těm akumulátorům:

akumulátory se vyloženě nehodí pro použití v maloodběrových zařízeních typu nástěnné hodiny apod., kde je nízký odběr proudu a očekává se dlouhá výdrž článku - tam vlivem samovybíjení aku se člověk nedočká dlouhého chodu. Akumulátory se obecně hodí spíše pro nasazení v zařízeních, kde jsou odběry spíše větší (typicky audiotechnika, hračky, svítilny apod.)

S touto nabíječkou jsem naprosto spokojen: http://www.conrad.cz/nabijecka-voltcraft-ipc1+dp767 68/
Můžu si nastavovat kdeco, třeba nabíjecí proud. Věnuje se každému článku individuálně. Můžu současně třeba jeden článek nabíjet pomalu, druhej rychle, třetí vybíjet a čtvrtýmu měřit kapacitu. Baterky mám GP, Sony, Duracell a La Crosse, nepozoruji žádné problémy.
Nabíjecí proudy se dají zvolit z těchto možností: 200, 500, 700 a 1000 mA, pokud nabíjím jen 2 články, tak ještě 1500 a 1800 mA.

To je svět... Všechno je "na baterky". Zlaté časy, kdy se se vším točilo.
Co udělat jakýsi kompromis, za okno dát větrník, jenž bude točit dynamem z kola a dráty z dynama do telefonu, místo baterek?
Pracovně by se tomu mohlo říkat "čerstvý vítr v telefonu".
A kdyby nefoukalo, mít v záloze rotoped. :-)

Jsem kdysi propadnul záchvatu dobrodiní a sypal jsem v zimě
ptáčkům na okenní římsu. Výsledek : ve 4 ráno mě začali ptáci
budit klováním do okna, abych jako koukal vstávat a sypat potravu,
to jsem třeba před hodinou šel spát. No a těch exkrementů ...
Všem ptáčkům proto vzkazuji : chcípněte si klidně hlady :x:

Tak jsem dal na vase rady a poridil GP PowerBank Smart 2.
Nabiji vyborne, jen se chci zeptat na jednu vec - jak je to s tema NiMH x NiCD?
K nabijecce jsem koupil i hrst GP akumulatoru NiMH (AA 2700 a AAA 1000), ale z drivejska mame i nekolik Vart AA NiCD. Na nabijecce je prepinac NiMH/NiCD. Co se stane, kdyz to nekdo v rychlosti zapomene prepnout nebo treba ve tme omylem strci mezi NiMH i jednu NiCD? Znici se neco? Cim se lisi u tehle nebijecky nabijeni NiMH a NiCD? Vsude pisou neco jineho...

EDIT: jeste je taky dost hloupy, ze na rozdil od ty stary nabijecky neumi nabijet maly a velky akumulatory soucasne :-(. Ale to je moje blbost, ze me nenapadlo si to overit, myslel jsem, ze je to samozrejmost.