Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zpoždění TV kabelu

V kuchyni mám TV bez teletextu a na vlastní anténu, v ložnici TV s teletextem a na kabel od karnevalu. V předsíni - mezi televizemi - je slyšet zpoždění kabelu za normální TV asi o dvě věty. To znamená, že si podle teletextu na zpožděné kabelovce nemůžu nastavit přesný čas?

Odhaduju, že přijímáš pozemně analogově a Karneval z DVB-S/T digitálně. Zkrátka než program opustí brány Karnevalu v analogové formě, ty dvě vteřiny klidně nasbírá. Takže ano, hodiny z kabelovky přesné nejsou. Ale mě to nežere. :)

P.S. Když máš kabelovku, kašli na vlastní anténu a napoj na ni obě TV. Sice se nezbavíš zpoždění 2s, ale nebudeš mít doma alespoň ozvěnu.

/edit: Taková úvaha - "nepředbíhají" náhodou vysílatelé uměle trošku hodiny v teletextu?
/edit: Odpovím si sám - ne. Já mám na hodinách v TXT ČT o 2,5s méně oproti skutečnosti.

Ten čas, to bylo jen pro zajímavost, nemám to s čím srovnat...
A o vysílání TXT a zpoždění/nezpoždění TXT vůči TV signálu vím prd.
A co se týče kabelovky - nechal jsem si ji zapojit do budoucna, kvůli internetu.
Samotnou kabelovou TV odpojím, nač platit několik set měsíčně, když mám vlastní antény a navíc v plánu zapojit DVB-T?

Tomu bych i věřil. Bohužel se ale nedá moc dobře podchytit čas navíc, který je potřebný pro zpracování digitálního signálu a jeho převedení na signál analogový (obzvláště dokud se vysílá v obou systémech najednou).

Jinak zpozdit s předstihem je zajímavý obrat... :)