Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové LCD - průser

Před týdnem v pondělí mi dovezli Fujitsu-Siemens ScenicView P19-2,
právě teď jsem se dostal k instalaci. Je to vítěz několika testů ...
Obraz je ostrý, barvy perfekt po nastavení teploty 9300K.
Ovšem docela dost mi tahá oči, na které jsem vyloženě háklivý.
Teď to píšu vyloženě se sebezapřením. Mám nastaveno doporučené nativní
rozlišení 1280x1024, pro sichr 16-bit colours při 75 Hz, 60 Hz je vražda.
32-bit colours při 75 Hz to ještě zhorší. Nastavení LCD jsem si prošel podrobně.
Viděl jsem tohle LCD u dvou lidí a byl jsem nadšen, proto jsem si ho objednal.
Teď mě bolí oči, proklamovaný úhel 170° je zbožné přání, jen co se trochu vykloním,
tak barvy šednou a praktická odezva se jeví takto : je to teoreticky 8 ms GG a 12-13 ms BB.
Naprosto nejvíce mě dorazil pohyb kurzoru myši po obrazovce. Když jsem s ní rychle pohnul,
tak se mi ukázaly tři duchové, samozřejmě jsem nastavení myši v Ovládacích panelech měnil.
Patrně něco dělám špatně, zbožně doufám. Zkoušel jsem i nastavení 1024x768 při 16-bit
a nic to neřešilo. Železo : GF 5900 DVI-I, tam by mohl být problém, LCD je DVI-D,
propojení šlape OK, totéž při použití redukce DVI- D-SUB z analogového výstupu.

Uvítám úplně jakékoli tipy.

BTW, ovladač z CD jsem nainstaloval jak na HDD s ME, tak na HDD s XP.

A ještě nakonec : v pravém horním rohu nejde vypnout průhledné logo Energy Star.

Sakra, chlape:-), zkus to poštelovat v nastavení grafické karty (pravá packa v prostoru, vlastnosti, ucho Nastavení, klik Upřesnit, dál už podle druhu GK). Moc lidí chtělo LCD někomu votlouct o hlavu, ale poštelováním jasu a gamma v nastavení GK jsem téměř všechny nadchnul. Většina GK toto nastavení umožňuje, leč někdy bývá zkryto v hlubinách poduch, tlačítek a tisíce dalších cedulí.

z jiného tónu barev ovšem nebolí oči, tam to nebude... (změna gammy je nutností a starou bolestí hlavně u ati, nevím kde berou svůj úchylný tmavý vkus)
momentálně přes dvi kabel mám dostupné v menu advanced ze zajímavých položek jen "sharpness", jinak bývá užitečné ještě "phase"
opakuju, pokud s tím nejde nic rozumného nastavit, doporučuju snížit refresh, 75hz nemá každé lcd rádo :.(
no, necháme to autora vyzkoušet na druhém kusu :)