Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové LCD - průser

Před týdnem v pondělí mi dovezli Fujitsu-Siemens ScenicView P19-2,
právě teď jsem se dostal k instalaci. Je to vítěz několika testů ...
Obraz je ostrý, barvy perfekt po nastavení teploty 9300K.
Ovšem docela dost mi tahá oči, na které jsem vyloženě háklivý.
Teď to píšu vyloženě se sebezapřením. Mám nastaveno doporučené nativní
rozlišení 1280x1024, pro sichr 16-bit colours při 75 Hz, 60 Hz je vražda.
32-bit colours při 75 Hz to ještě zhorší. Nastavení LCD jsem si prošel podrobně.
Viděl jsem tohle LCD u dvou lidí a byl jsem nadšen, proto jsem si ho objednal.
Teď mě bolí oči, proklamovaný úhel 170° je zbožné přání, jen co se trochu vykloním,
tak barvy šednou a praktická odezva se jeví takto : je to teoreticky 8 ms GG a 12-13 ms BB.
Naprosto nejvíce mě dorazil pohyb kurzoru myši po obrazovce. Když jsem s ní rychle pohnul,
tak se mi ukázaly tři duchové, samozřejmě jsem nastavení myši v Ovládacích panelech měnil.
Patrně něco dělám špatně, zbožně doufám. Zkoušel jsem i nastavení 1024x768 při 16-bit
a nic to neřešilo. Železo : GF 5900 DVI-I, tam by mohl být problém, LCD je DVI-D,
propojení šlape OK, totéž při použití redukce DVI- D-SUB z analogového výstupu.

Uvítám úplně jakékoli tipy.

BTW, ovladač z CD jsem nainstaloval jak na HDD s ME, tak na HDD s XP.

A ještě nakonec : v pravém horním rohu nejde vypnout průhledné logo Energy Star.

loading...

Mě z LCD také vždy bolely oči a jednou jsem je měl po půl hodině rudé, sovětskou vlajku. Ale to jsem vždy byl u nějakého, co měl nastavené rozlišení "o stupeň méně", tak jsem si říkal, že to bude tím.
Nedávno jsem byl u kámoše, co má problémy s očima a on si pořídil LCD. Říkal jsem mu to a on na to, že první den ho bolely také. A barvy se u něj z úhlu měnily úplně neskutečně, přitom to také nebylo žádné ořezávátko.
Jestli jde o zvyk, nevím, ale tohle mě dost zaráží. Sám jsem zvědav, jak "dopadneš", udělám si tu odběr. Přitom třeba na notebooku mi to neva a je to vlastně totéž ne?

Tak ho naopak zapni :-D! Mám ho zapnuté ale musíš použít Clear type, ne Standardní. Doma mám Hansola, v práci jsem koupil laciné BENQy (kdyby to někdo ukrad ať není taková škoda). Jsem však spokojen s oubouma. Jas jsem snížil v nastavení videokarty, čudlíkem v menu LCDéčka to moc ubrat nešlo - svítilo to v noci víc než lucerna před barákem na nádraží.

U tohohle panelu mam nastavenej jas na 5 a kontrast na 33, zkus a uvidis. Ovsem pokud ten pozorovaci uhel je skutecne takovej, jak pises, tak te prevezli a prodali ti nejakej vadnej kus nebo cinskou kopii.

V nastaveni je i jakysi Sharpness, to mam na nule.

Mys duchovati, pri rychlym pohybu jich napocitam i pet.

A este par info - muj kus o sobe tvrdi nasledujici:
P19-2
YEHG095484
1280x1024
64kHz/60Hz
Digital

Tak koukám na Tvůj dotaz přes svůj Fujitsu-Siemens ScenicView P19-2 a kdyby mě to chytlo to co máš ty, tak bych si s tím nevěděl rady. Mám W XP, deska na Intelu, nastavení 75 Hz, True Color, 1024x768. Co jsem nedělal je, že jsem ignoroval CD a instaluji co si vybere OS. Jenom oči mě bolely (bílá je ostrá) a tu kompenzuji nastavením barvy okna na hráškově zelenou.

Barvu pozadí okna mám příjemně šedou, stejně to tahá oči. Mám je bohužel asi příliš citlivé.
Mám ještě týden na vrácení, jiné řešení nevidím ...
Navíc koukám se mi samovolně změnila barva ikony AVG i SpyBlockeru, po restartu je to chvíli OK.
Chvíli jsem zkusmo jezdil motorky, obraz byl plynulý, takže odezva je dostačující.

Pokud bych nevěděl, že jsi ten monitor už dříve viděl a připadal ti vyhovující (možná za jiných podmínek, ve spěchu?), tak bych řekl, že jsi stejný případ jako já - mně LCD displaye taky nedělají dobře. Už teď se děsím chvíle, kdy mě opustí mé CRT Eizo. Každopádně až přijde ta chvíle a já budu nucen na LCD přejít, bez zaváhání to bude Eizo. :)

nic si z toho nedelej, ja mel stejny problem a lcd jsem honem rychle vratil. zkousel jsem 2 a barvy a vubec celkovy obraz se neda ani srovnat s mym crt. je to sice cca rok, co jsem to zkousel, ale byl to lcd asi za 20t. a jeden byl samsung a druhy sony. nechci je uz videt, dokud nebudou v prijatelne cenove hladine aspon stejne kvalitni jako muj crt. navic odezvu mely 4-12ms a kdyz jsem potahl rychlej mys, tak za ni byla temer bila cara. je mopzny, ze na monitoru za 40t. by to nedelalo, ale na to nemam prachy a i kdybych je mel, tak to za nej nedam. taky zalezi jakou frekvenci mas na svym crt, ja jedu na 120mhz a kdyz u nekoho uvidim cokoli na treba i 80, tak se divim jak to blika a boli me z toho oci. mam je zvykly na neco jiny

Jj, ocicka si musi zvyknout. Zatim nastav (jak uz nekdo vyse radil) mensi jas a kontrast. Problem kurzoru je bohuzel u LCD monclu dogma (a dela to i u ctyricetilitroveho grafickeho Eiza), s tim nenadelas nic. Popisujes spatne pozorovaci uhly - tohle se mi nezda. Ja ten monitor znam a tvrdim, ze ma prave jedny z nejlepsich (adekvatni S-PVA technologii). Jsi si jisty, ze te prodejce neosulil? Energy Star - NC :-D...

Tak to jsem rád, že nemám tento problém sám. Všude mi vychvalují LCDčka, ale to co jsem vždy viděl i na nejnižší jas mi trhá oči. Vyhlazení fontů pomáhá jen trochu. Když už, asi bych sáhnul po vyšší cenovou hladinu a EIZO. Jen ať mi Bůh ráčí zachovat mé CRT!:-?

Nevím, proč, dělají ty LCD s jasem jako u pouliční lucerny a nejde to stáhnout na přijatelnou úroveň v menu toho LCDéčka. Já to řeším tak, že jas (nebo Gammu - získá se příjemnější obraz) stáhnu v nastavení grafické karty. Pak jsem s LCD spokojen.

mám taky Fujitsu-Siemens ScenicView ale 17.
Jsem s ním spokojenej.
Jas mám na 4, kontrast a black level kolem 35.
Oči mi to netahá, pozorovací úhel špička,
myš jen mírně mázlá řekl bych, jako u CRT.
Samolepku v rohu nemám.
Jinak ty vítěze testu, třeba v Computeru
vyhral Fujitsu-Siemens ScenicView v kategorii 17,
v kategorii 19 Eizo.
Já bych asi zkusil tu reklamaci, ale když to člověk
sám nevidí, těžko posoudit.

Takže dvoudenní souhrn : zlepšení nepřinesly ani změny ovladačů jak na WinME, tak XP
( spolehlivá grafika ASUS GF 5900 ), oči si nezvykají. Barevnost mnou dříve zmíněných ikon
se kupodivu přestala měnit po návratu k prověřeným ovladačům. S ostrostí jsem naprosto spokojen,
barevná teplota je věc vkusu a neměla u mně její změna na tahání očí vliv, takže i kvalita obrazu
při přímém pohledu je špica. Měnil jsem samozřejmě v nastavení, co se dalo. K těm pozorovacím úhlům :
stačí, když nos vystrčím na úroveň okrajů panelu a obraz výrazně šedne. Tyhle drobnosti bych hravě přežil,
já sedím před LCD a kámoš vedle má prostě smůlu.
Kolega z práce mi vtipně řekl až teď ( má o tři dioptrie míň ), že si na LCD SONY zvykal déle než měsíc.
Tohle nemůžu riskovat, v pátek mám poslední den na odeslání a budu doufat, že nebudou problémy.
Vidím dvě možné příčiny : pološmejd z Číny, který se vozí do východní Evropy nebo moje oči,
mající zvýšený nitrooční tlak, dle vyjádření očního lékaře. Ještě snad zopakuji, že moje karta má DVI-I
a LCD DVI-D, přes analog redukci se vůbec nic nezlepšilo. Bohužel si nemůžu půjčit žádnou kartu s DVI-D,
klidně bych si koupil GF 7800GS do AGP, lováče nejsou problém. Předpokládám však, že když LCD bez problémů
detekuje signál, tak tady snad nebude zakopaný pes. Ale pro jistotu to nadnáším znovu.

Dodatek : LCD jsem si koupil hlavně pro ušetření očí, jen o to mi jde. Klidně bych přežil i o něco málo
horší kvalitu oproti CRT. Ovšem na svoje 19 CRT si naprosto nemůžu stěžovat, právě naopak.

Už se ptám na úplně cokoliv, 32-bit barevná hloubka zapnuta. Mám ovšem zajímavý postřeh
z dnešního dopoledne : po těžké noční ( musel jsem tam být 8 hodin ) jsem si dal kvůli
zchlazení organizmu nějaké tekutiny z ledničky a myslel jsem, že to pomůže. Ani omylem ]:(
Tohle by stejně nebylo řešení, do roka bych byl na prkně. Nevidím to dobře, asi raději
zvolím návrat na CRT se 100-120 Hz při 1024x768. Ale ta kvalita obrazu mě bude štvát ...

Ono mezi nama - nebejt toho, ze muj CRT monitor zastaral jak moralne (rv 1995), tak technicky (nemel rad nektery rozliseni a kdyz mel svuj den, tak trosku duhovately svisly hrany), porad bych ho mel. Ale jelikoz jsem stal pred rozhodnutim novej CRT nebo novy LCD, zvolil jsem LCD, uz jen kvuli mistu na stole a tretinovy spotrebe :-D
Pokud mas funkcni slusnej CRT, tak se ho drz...

Člověče, tos mě teda vyděsil. Zrovinka tenhle model mám vyhlídnutej domů. Kdybych si to tady včera nepřečet, tak jsem pro něj dneska jel. Ovšem představa, že bych domů přitáhl nějakou šuntovou napodobeninu mě děsí. Není to pro mě zanedbatelná investice. Dá se to nějak spolehlivě poznat ? Jaký Made in ... má na štítku origoš ?

Sakra, chlape:-), zkus to poštelovat v nastavení grafické karty (pravá packa v prostoru, vlastnosti, ucho Nastavení, klik Upřesnit, dál už podle druhu GK). Moc lidí chtělo LCD někomu votlouct o hlavu, ale poštelováním jasu a gamma v nastavení GK jsem téměř všechny nadchnul. Většina GK toto nastavení umožňuje, leč někdy bývá zkryto v hlubinách poduch, tlačítek a tisíce dalších cedulí.

Mno, opravdu jsem zkoušel VŠECHNO, včetně "tajů" skrytých v nabídce
pravého myšítka při kliku na plochu a vlastním nastavení grafiky.
Dneska to byla poslední desetiminutovka, pak jsem začal slzet a nebylo
to bohužel dojetím nad krásou obrazu. Ještě teplé LCD putovalo do krabice
a objednal jsem si odvoz přes DHL. Beru si kvůli tomu zítra půl dne dovolené.
Po mém upozornění net obchodu s vysvětlením mi týpek napsal, jestli jsem
zkoušel LCD nastavit na 120 Hz jako svůj CRT ...
No všichni nemůžou vědět všechno.

Mám zkrátka špatný zrak, toť vše. Jen mě hodně zaráží ty pozorovací úhly.
To je fakt naprostá tragédie.

Teda já mám doma už pár let Hansola a v práci mám nejlacinější BENQy (kdyby to někdo ukrad, ať mě to tak nebolí). U všech jsem naprosto spokojen s pozorovacím úhlem, rychlostí i kontrastem. Jen ten jas jsem všude upravoval v nastavení videokarty. Mám taky oči v prdeli ale s těmi LCD mě bolej daleko méně, než s CRT, které bych už nechtěl. Zajidi do nějakého kšeftu, kde mají ty krámy spuštěné a vyber si podle toho.

z jiného tónu barev ovšem nebolí oči, tam to nebude... (změna gammy je nutností a starou bolestí hlavně u ati, nevím kde berou svůj úchylný tmavý vkus)
momentálně přes dvi kabel mám dostupné v menu advanced ze zajímavých položek jen "sharpness", jinak bývá užitečné ještě "phase"
opakuju, pokud s tím nejde nic rozumného nastavit, doporučuju snížit refresh, 75hz nemá každé lcd rádo :.(
no, necháme to autora vyzkoušet na druhém kusu :)

Mám asi 9 mesiacov P19-2 a bez problemov, jas=25, kontrasr=30, čierna farba=40 a robím na nom denne 10-12 hodin. Pozorovaci uhol urcite ma 170stupnov. Okrem neho mam EIZO FlexScan L788 a kvalita obrazu je zrovnatelna. Chcem si kupit este jeden LCD na dvojmonitorovu zostavu a asi to bude znovu P19-2. Som s nim nadmieru spokojny.