Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FTP fungující pouze v pasívním režimu

Před časem jsem změnil tarif a od té doby mi FTP funguje pouze v pasivním režimu. Provider (bezdrát v bezlicenčním pásmu) na mail se žádostí o nápravu zatím nereaguje, ale protože jeho reakce bývá obvykle typu "objednejte si servisní zásah (za 500-1000Kč)" tak bych potřeboval před důraznější urgencí zjistit jestli problém skutečně nemůže být u mne.

Používám aktualizovaný XP Home se zabezpečení v kombinaci XP firewall + Symantec antivirus 8 + windows defender.

Vyzkoušel jsem deaktivovat XP firewall a nahradit ho Jetico firewall, ale výsledek byl stejný.

Proto se ptám - mohu já sám nějak nevědomky nebo olšovýma rukama porty 20 a 21 zablokovat? Jsem schopen nejak ověřit, že je u mne vše OK?

Projevuje se to tak, že při nezvolení pasivního režimu se spojení naváže, ale ihned se přeruší. Jako klienta používám TC a zkoušel jsem LeechFTP a Cofeecup. Ve všech případech je výsledek stejný.
Z příkazové řádky se připojím, ale už po zadání dir je spojení ukončeno.
Výjimky povolené na FW: fw.png

Díky předem za nasměrování.

Omlouvám se, že reaguju až teď, ale včera krátce po napsání dotazu přešla nade mnou bouřka a přestal fungovat AP.

Proč ne pasívní režim? V podstatě ani nevím a neumím to technicky zdůvodnit. Vím jen, že dokud byl aktivní režim funkční, tak jsem nikdy neměl problémy s aktualizací webu.
Pokud chci aktualizovat soubory větší jak cca 100kB, tak spojení během přenosu velmi často spadne. Nakonec pak přenos řeším přes web rozhraní po 5 souborech. Mám připojení 256/128kbps na wifi 802.11b. Malé soubory cca 5kB není problém přenést.

Dokud byl možný aktivní FTP, tak jsem tento problém nikdy neměl. Stejně tak nemám tento problém po připojení z jiného počítače s ADSL.