Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze zapnout PC po stisknutí tlačítka nereaguje

Zdravim chtěl bych poprosit o pomoc, jednoho dne mi nešel zapnout PC, tak jsem se radil s kámošema a vyvodili sme, že to chce nový zdroj. OK nový zdroj se zapojil a PC po usilovném zapojování tlačítka stisknutí na motherboard se z ničeho nic při jednom pokusu spustil, jenže den na to ráno už se zase nespouští nevíte čím by to mohlo být? Předem díky za všechny návrhy.

Patrně mrtvá základní deska nebo procesor.Jednoduchý postupně vyber všechny komponenty kromě Ramek a CPU a zapni PC.Vyber Grafiku testni jestli pc alespoň najede(Toho pípání že mu chybí grafika si nevšímej)Pak zkus vybrat RAMKU jestli pc alespoň pípne(Nenajede ale bude pípat).Jinak co je to za PC?

Ano dnes deska najede i bez vnitřního zdroje, to ale vždycky neplatilo a to z důvodu že napřed musela logika přepnout stav a tím se sepnul zdroj, konec konců to je stále elektronické zařízení, dnes je to řešeno trošinku jinak a baterie udržuje hlavně paměť BIOSu.
:-D

omlouvam se že otevrírám staré téma, ale mám stejný problém a teď jsem zkoušel zkracovat tu piny a PC se nerozjede, přitom tady svítí dioda když zapnu zdroj na mb

pro jistotu jsem si zkoušel to zkracovat na druhym pc a tam mi to tak jde takže to dělám správně i správné piny které jsem si našel v manuálu

co bych měl prosím udělat dál ? mb P5KPL-AM Asus