
HDD- Přemapované sektory
Ahoj, navazuji na můj včerejší dotaz ohledně objevující se BSOD při každém startu Win XP HE.
Vyndal jsem si z notebooku HDD a v jiném PC a zkusil na něj CrystalDiskInfo a ten mi hodil hlášku: STAV HDD: POZOR (a ve výpisu problémů- počet přemapovaných sektorů 253.
Chtěl bych se zeptat, jestli je to velký problém u HDD nebo jestli může takový HDD normálně fungovat. Zkusil sem ještě program HD tune a ten žádný problém nenašel, tak nevím.
Taky mě napadlo, že BSOD by nemusel být způsoben (i když Memtest86+ vyhodil chyby) vadnýma RAMkama, ale třeba jen Windowsem.
Zkusil jsem nabootovat PC z CD- Mini windows a vše běželo jak má. Tak mě to od vadných RAM zase trochu odradilo.
Díky za reakce, Rosi
Premapovane sektory znamena, ze ti uz dochadzaju (mozno uz dosli) servisne sektory, ktorymi sa premapovavaju vadne. Iny,i slovami tvoj disk pomaly konci a pocet vadnych sektorov bude stupat.
Ak memtest hodil chybu treba ramky hodit do kosa/reklamovat.
Když jsou vadné paměti, tak je v tom disk možná nevinně a a sektory jsou přemapované neoprávněně.
Ano muze. A aj to robi.