Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako aktualizovat bios

prosimvas poradte mi jak mam aktualizovat bios. dekuji

Upraveny titulok. Povodne "bios". (MM..)
Změna rubriky Programování->Hardware (host) (karel)

Lock, aby zase nějaký inteligent neměl touhu psát hovadiny do skoro šest let starého dotazu. (karel)

vzhledem k inteligenci tvého předchozího dotazu http://pc.poradna.net/question/view/46376-jak-pozna m-jakou-mam-zakladni-desku i proto žes příspěvek zařadil do kategorie "programování" bios určitě nepotřebuješ updatovat - máš pro to nějaký důvod?

jinak na stránkách výrobce boardu (nebo jeho českého velkodistributora) bude přímo u boardu nebo v sekci servis odkaz na flashovací utilitu (.exe) a poslední biosy (.rom, .bin, spakovaný .zip)
je potřeba například bootovací disketa (format a: /s), na ni kopnout flashovací .exe a nový bios, nabootovat z diskety, potvrdit enter čas a datum, z příkazového řádku spustit .exe (výpis souborů na disketě přes dir), v programu nejdřív vybrat zálohování starého biosu třeba na c:, až potom výběr nového biosu z diskety a start flashování.
po ukončení a restartu znovu nastavit hodnoty v novém biosu.

pokud něco z toho nechápeš, nepotřebuješ flashovat bios.

To je snad jasný. :-D

Ne, není to jasný... :-p

O tom jeho prvním threadu vím, ale co když se třeba dočetl, že jeho grafická karta má problém s určitou čipovou sadou, a že pomůže upgrade biosu (té karty)? Takže nejdřív musel zjistit, jakou má desku, pak už věděl jakou má čipovou sadu, no a teď třeba shání ten bios do grafiky... :i:

Prostě jen dohady, dohady... tazatel by se měl nechat vydusit, ať si nejdřív rozmyslí, co vlastně potřebuje, a pak se teprve ptá. :-(:!: